Simone de Beauvoir’ın mektupları 56 bin euroya satıldı

Simone de Beauvoir’ın mektupları 56 bin euroya satıldı

Feminizmin öncü isimlerinden yazar ve filozof Simone de Beauvoir’ın romancı Violette Leduc’e yazdığı 297 mektup, 56 bin 700 euroya satıldı. Müzayede evi tarafından yapılan açıklamada mektupların “Karşılıksız aşkı, şefkat ile hayranlığın güvensizlikle karıştığı belirsiz bir ilişkiyi” yansıttığı belirtildi.

Simone de Beauvoir’ın yazar Violette Leduc’e yazdığı 297 mektup, Sotheby’s Müzayede Evi’nde mezata çıkarıldı. Daha önce yayımlanmamış 297 mektup mezatta 56 bin 700 euroya satıldı.

Sotheby’s yaptığı açıklamada, Leduc’ün Simone de Beauvoir’a duyduğu platonik aşka değindi. Açıklamada, mektupların “Karşılıksız aşkı, şefkat ile hayranlığın güvensizlikle karıştığı belirsiz bir ilişkiyi” yansıttığı belirtildi.

Edebiyat ve feminizm temalı mektuplardan Simone de Beauvoir’ın 1945’te tanıştığı Leduc için “İlginç bir kadın” dediği, kendisine duyduğu aşkı “serap” olarak nitelediği ve ona mektuplarıyla edebi destek verdiği aktarıldı. İkilinin mektuplaşmasının Leduc’un ölümünden bir ay öncesine kadar devam ettiği açıklandı.

 

Kaynak: NTV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal