Simge yapılar çocuklar için maviye bürünecek

Simge yapılar çocuklar için maviye bürünecek

20 Kasım Dünya Çocuk Günü’nü farkındalık çalışmaları kapsamında Kız Kulesi, Galata Kulesi, Atakule, Eskişehir Masal Şatosu, Göbekli Tepe gibi tarihi yapı ve mekânlara mavi ışıklandırma yapılacak.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), dünya genelinde çocuk haklarının anıldığı özel bir gün olarak kabul edilen 20 Kasım Dünya Çocuk Günü’nü farkındalık çalışmalarıyla kutluyor.

Bu kapsamda İstanbul’da Kız Kulesi ve Galata Kulesi, Ankara’da Atakule, Eskişehir Masal Şatosu’nun yanı sıra Göbekli Tepe, Ankara Cumhuriyet Müzesi, Çorum Hattuşa Surları, Patara Ören Yeri, Efes Celcus Kütüphanesi ve Hadrian Tapınağı ve İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi tarihi yapı ve mekânlar da maviye bürünecek.

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün’ün de aralarında olduğu UNICEF İyi Niyet Elçileri, UNICEF destekçileri, sanatçılar ve kanaat önderleri #DünyaÇocukGünü ve #WorldChildrensDay etiketiyle sosyal medya üzerinden yapacakları paylaşımlarla çocuk haklarına dikkat çekecek.

Dünya Çocuk Günü kapsamında “Dünya Çocuk Günü Oyun Girişimi” de başlatan UNICEF şöyle diyor:

“UNICEF Türkiye, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü öncesinde dezavantajlı çocuklarla ilgili önyargıları aşmak ve çocukların potansiyelini, becerilerini ve yaratıcılığını ortaya çıkarmak için çevrimiçi oyundan faydalanan yeni bir girişim başlatıyor. ‘Potansiyellerini açığa çıkar’ mini oyunu, dezavantajlı geçmişlerden gelen üç çocuğun gerçek hayat hikayelerine ve gelecek hayallerine dayanıyor.”

Oyunu oynamak ve filmi izlemek için şuraya bakılabilir.

 

Kaynak: bianet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal