Sibel Kekilli’nin rol aldığı ‘Shutdown’ video konferans üzerinden çekildi

Sibel Kekilli’nin rol aldığı ‘Shutdown’ video konferans üzerinden çekildi

Türkiye asıllı Alman aktris Sibel Kekilli, “Shutdown” adlı filmde oyunculuğunu sadece video konferans üzerinden sergiledi.

Sibel Kekilli, rol aldığı “Shutdown” adlı filmde bir ilke imza attı. Kekilli, komedi türünde çekilen filmde oyunculuğunu sadece video konferans üzerinden sergiledi. 40 yaşındaki sanatçı, böyle bir çekimin “sonunda çok yorucu olduğunu” ifade etti.

DW Türkçe‘nin Alman haber ajansı dpa‘dan aktardığı habere göre, yönetmenliğini Wolfgang Panzer’in yaptığı film, koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık bir sene önce yaşanan ilk kısıtlama dönemini konu ediyor. Kekilli’nin söz konusu filmde canlandırdığı Sarah isimli etkinlik organizatörü, işsiz kaldığı için evlere yiyecek servisi yapan bir şirket kurmak istiyor ancak bu, ayrıldığı erkek arkadaşı yüzünden hiç de kolay olmuyor.

İnternet bağlantısından etkilenen çekimler

Sibel Kekilli ve filmde eski erkek arkadaşını oynayan aktör Kostja Ullmann, Münih, Chiemgau ve İsviçre’de çekilen filmde birbirlerini sadece ekrandan görmüş. Çekimler sırasında yönetmenin isteklerini oyunculara sadece dijital yoldan aktardığı ve zaman zaman internet bağlantısındaki sıkıntılar nedeniyle büyük sorunlar yaşandığı belirtildi.

Filmin diğer başrol oyuncusu Kostja Ullmann.

Filmin bu şekilde çekilmiş olmasını “olağan bir delilik” olarak nitelendiren Kekilli’nin başrolde olduğu ve tüm oyuncuları sadece video konferans yaparken gösteren 85 dakikalık “ekran filmi”nin nerede, ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Ancak Wolfgang Panzer için işin en zorlu kısmı yeni başlıyor: sayısız görüntünün filme dönüştürüleceği post prodüksiyon aşaması.

Yönetmen tüm zorluklarına rağmen, film çekiminin böylesi yeni bir şeklini denediği için memnun. Panzer yaşadığı deneyimi, “Bu heyecan verici bir deneydi” diyerek ifade etti.

Sibel Kekilli  ise normal hayatta, prensip olarak destekliyor olsa da, pandemi kısıtlamalarının sona ereceği günü iple çektiğini belirtti. Kısıtlamalarla ilgili olarak, “Dünyam gerçekten küçüldü” diyen  Hamburglu sanatçı,  en çok kafelere gitmeyi, seyahat etmeyi, sanatı, sinemayı ve kültürü özlediğini dile getirdi ve ekledi: “Bunların hepsi eksik ve yaşam daha soğuk, dar ve yalnız bir hale geldi”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal