Sibel Kekilli’nin mektup yazdığı George R. R. Martin’den İstanbul Sözleşmesi mesajı: ‘Güçlü olun’

Sibel Kekilli’nin mektup yazdığı George R. R. Martin’den İstanbul Sözleşmesi mesajı: ‘Güçlü olun’

Yazar George R. R. Martin, oyuncu Sibel Kekilli’nin kendisine Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmasına ilişkin mail attığını duyurdu. Karara tepki gösteren Martin, Türkiyeli kadınlara “Dik durun, güçlü olun” diye seslendi.

“Game of Thrones” kitaplarının yazarı George R. R. Martin, HBO’nun “Game of Thrones” dizisinde Shae karakterini canlandıran Sibel Kekilli’nin kendisine “Türkiye’den bazı üzücü haberlere” dair bir e-posta gönderdiğini aktardı.

Martin, kendi bloğunda “Türkiye’de Şiddet” başlıklı bir yazı yayımlayarak konuya dair endişelerini dile getirdi. Yazar, Türkiyeli kadınlara, “Dik durun, güçlü olun” diye seslendi.

George R.R. Martin’in yazısı şöyle:

“Türkiye’de Şiddet

28 Mart 2021

Sevgili arkadaşım Sibel Kekilli, HBO ‘Game of Thrones’ fanları onu Shae rolü ile de hatırlar, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yaşanan can sıkıcı gelişmeler ile ilgili beni uyaran bir mail attı.

(Sibel Almanya’da doğmuş, büyümüş ve yaşıyor; ancak Türkiye kökenli)

Mailinde, Erdoğan yönetimindeki Türkiye’nin kadına yönelik şiddetle mücadele amacı taşıyan İstanbul Sözleşmesi’nden resmi olarak çekildiği söyledi.

Detaylar şöyle:

https://edition.cnn.com/2021/03/20/europe/turkey-convention-violence-women-intl/index.html

Sibel, kendisi de şiddet mağduru olmayı ilk elden deneyimlemiş biri olarak, uzun zamandır dünya genelinde kadına yönelik şiddet mücadelesinde aktif rol alıyor.

Sibel yalnızca iyi bir oyuncu değil (Shae karakterine kitaplarımda olmayan bir ruh ve derinlik verdi), ayrıca gerçekten cesur bir kadın ve bir kahraman. Yaptığı ve yapmaya çalıştığı şeyler için ona gerçekten hayranım. Ona ve Türkiye’den beni duyan kız çocuklarına ve kadınlara bir mesajım var: Selam ve sevgiler. Dik durun, güçlü olun.”

 

Kaynak: BirGün

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal