Sevilen dizi ‘7 Numara’ yeniden TRT ekranlarında

Sevilen dizi ‘7 Numara’ yeniden TRT ekranlarında

Sevilen dizi “7 Numara” her cumartesi 14.15’te TRT’de yayımlanacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle evde olanlar vakitlerinin çoğunu televizyon karşısında geçiriyor. Birçok TV kanalı da sevilen eski dizileri gündüz kuşağında yeniden yayımlamaya başladı. Bu dizilerden biri 2000-2003 yılları arasında TRT’de yayımlanan gençlik-komedi dizisi “7 Numara.”

Dizinin 11 Nisan Cumartesi’den itibaren her cumartesi saat 14.15’de TRT’de tekrar bölümleri yayımlanacak.

İstanbul’a okumaya gelen dört kız arkadaş, kiracı oldukları 7 numaralı evin sahipleri ve çevresindeki insanlar arasında gelişen sıcak ilişkiler, farklı yaşam tarzları, farklı bakış açıları… Dizide bu insanların birbirlerini anlamaya çalışırken yaşadıkları çatışmalar, birlikte verdikleri yaşam mücadelesi konu alınıyor.

Kadrosunda Şebnem Sönmez, Engin Alkan, Tuba Erdem, Nuray Uslu, Ayça Mutlugil, Gülden Güney, Ruhi Sarı, Volkan Girgin, Okan Selvi, Olgun Şimşek, Özlem Türkad, Çağlar Çorumlu gibi oyuncuların yer aldığı “7 Numara”, tekrar bölümleri ile en çok izlenen dizilerden bir tanesi.

O dönemki TRT yayın akışı

Tekrarları yayımlanan diziler

Tekrarları yayımlanan diğer diziler ise şöyle: Her yayımlandığında izlenme rekorları kıran ve duygusal izleyicilerin favorisi olan “Aşk-ı Memnu”, birçok önemli oyuncunun kariyerinde önemli bir yere sahip olan güçlü drama “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, sosyal medyada hakkında en çok konuşulan ve en çok mizahı yapılan, karakterleri ezbere bilinen “Doktorlar”, son dönemin başarılı duygusal dizilerinden “Anne”, hem film serisi hem dizi serisi olan ve yüksek reyting sonuçları alan “Şevkat Yerimdar”, kendine has mizah anlayışı, absürt karakterleri ve yıldız oyuncularıyla bir döneme damga vuran “İşler Güçler”.

 

Kaynak: BirGün

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal