Serra Yılmaz, ‘hayatlarıyla dünyayı değiştiren’ 48 kadınla Vanity Fair kapağında

Serra Yılmaz, ‘hayatlarıyla dünyayı değiştiren’ 48 kadınla Vanity Fair kapağında

Oyuncu Serra Yılmaz, İtalya’da farklı alanlarda başarılar elde etmiş 48 kadınla İtalya’da yayımlanan Vanity Fair dergisinin yeni sayısının kapağında yer aldı.

Yılmaz, on yedi yıldır İtalya’da tiyatro ve sinema alanında sayısız projede yer aldı.

Gazeteciden, bilim insanına, yazardan, oyuncuya mesleğinde öncü 48 kadın, dergide, “Hayatlarıyla Dünyayı Değiştiren Kadınlar” olarak yer alıyor.

Serra Yılmaz bu konudaki düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “İtalya’da böyle önemli 48 kadının içinde bana da yer vermelerinden dolayı çok mutluyum. Kadınlar olarak tüm dünyada kendi alanlarımızda yaşadığımız olumsuzluklar bizi yıldırmıyor, tersine güçlendiriyor ve kadınlar olarak birleştiriyor. Biz beraber daha güçlüyüz ve haklılığımızı bu yolda göstereceğiz.

‘Sahneyi çok özledim’

“Ayrıca pandemiyle beraber tüm dünyada duran tiyatro çalışmalarının da bir an önce başlaması gerektiğini düşünüyorum, birçok riskli etkinlik devam ederken tiyatronun yaşaması artık hayati bir noktaya geldi. Sahneyi çok özledim ve sabırsızlıkla yeniden sahnede olmayı bekliyorum.”

Serra Yılmaz pandemi öncesinde İtalya’da son oyunu “Don Kişot” ile izleyici karşısına çıkmıştı. Ünlü İtalyan oyuncu Alessio Boni’yle aynı haneyi paylaşan Yılmaz, oyunda Don Kişot’un yol arkadaşı Sancho Panza’ya hayat veriyordu.

Oyuncu, İtalya’nın prestijli tiyatro ödüllerinden Persofone Ödülleri’nde en iyi kadın oyuncu ile Cuomo Uluslararası Ödülleri’ne değer görülmüştü.

 

Kaynak: bianet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal