‘Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?’ filmi 9 Nisan’da Netflix’te

‘Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?’ filmi 9 Nisan’da Netflix’te

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği, yıllarca kapalı gişe oynayan BKM yapımı tiyatro oyunu “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?” beyazperdeye uyarlandı. Oyunla aynı adı taşıyan film 9 Nisan’da Netflix’te gösterime girecek.

Yılmaz Erdoğan’ın kaleme aldığı ve ilk kez 1999 yılında sahnelenen “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?” oyununda Gülseren adlı üstün zekâlı bir kadının hayatı anlatılıyor. Sivri dili, zekâsı ve ateş böceklerine olan tutkusuyla herkesten farklı olan Gülseren’in hayatı, Türkiye’nin yıllar içinde geçirdiği değişime ışık tutuyor.

Yıllarca Demet Akbağ’ın canlandırdığı Gülseren karakterine Ecem Erkek’in hayat verdiği filmde; Yılmaz Erdoğan, Atakan Çelik, Merve Dizdar, Devrim Yakut, Ushan Çakır, Bülent Çolak ve Engin Alkan gibi oyuncular rol aldı.

Senaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın kaleme aldığı filmin yönetmenliğini ise “Misafir”, “Her Şey Aşktan” ve “Acı Tatlı Ekşi” filmleriyle tanınan Andaç Haznedaroğlu üstlendi.

1999’da bu yana defalarca sahnelenen ve 1 milyonun üzerinde seyirciyle buluşan oyunda Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan’a; Zerrin Sümer, Salih Kalyon, Figen Evren, Sinan Benginer gibi oyuncular eşlik etmişti.

Demet Akbağ, oyundaki performansıyla Afife Jale Ödülü’ne değer görülmüştü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal