Sema Kaygusuz: Militerler ve milisler arasındaki hikâye benim hikâyem değil

Sema Kaygusuz: Militerler ve milisler arasındaki hikâye benim hikâyem değil

Yazar Sema Kaygusuz, 15 Temmuz akşamı yaşanan ve birçok kişinin ölümüne neden olan darbe girişimi ve sonrasında sokaklardaki dehşet anları üzerine sosyal medya hesabından bir metin yayımlayarak Türkiye’nin hem darbeciler hem de cihad çağrısı yapanlar tarafından aşağılandığını yazdı. Buna rağmen Kaygusuz, “Militerler ve milisler arasında geçen hikâye benim hikâyem değil. Benim Türkiye hayalim yerli yerinde duruyor” dedi. Sema Kaygusuz’un sosyal medyada bini aşkın kişi tarafından paylaşılan metni şöyle: 

Dün gece Türkiye halkı büyük bir hakarete uğradı ve aşağılandı. Hem darbeci askerler tarafından aşağılandı hem de cihad çağrısı yapan imamlar tarafından. Ama benim Türkiye hayalim yerli yerinde duruyor arkadaşlar. Darbecilerle cihadcılar arasında seçim yapmayan, karşılıklı şiddet üreterek bu birbirine mecbur iki parantez arasında kalmayan hâlâ bir ülke var hayalimde. Uğruna hunharca savaşılan iktidar oyunlarında sevdiğim, saygı duyduğum kimse yer almıyor.

Aldatılmadım, ihanete uğramadım, yanıltılmadım, hayal kırıklığına uğramadım. Bu önemli. Militerler ve milisler arasında geçen hikâye benim hikâyem değil. Dün geceki korkunç dalaşmada yer alan kimseyi benimsemediğimize göre kendi yerimizi koruyoruz demektir. Barışçıların, demokratların, antimilitaristlerin ve bütün özgürlükçülerin zihnindeki ülke yerli yerinde duruyor. Kendi fiili varlığımızı boşa çıkarmayalım diye hatırlatmak istedim. Daha kötü günler geliyor çünkü. İnatçı, kararlı, daha önemlisi tutarlı olmak için birbirimizi sürekli uyarmamız lazım. Diyeceğim şu ki, bütün dostlara kendimi hatırlatıyorum. Sizdeki hayalin bir parçası bende duruyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal