Sedef Ecer’in oyunu ‘e-mülteci.com’ Avignon’da

Sedef Ecer’in oyunu ‘e-mülteci.com’ Avignon’da

Sedef Ecer’in yazıp yönettiği “E-Mülteci” adlı oyun dünyanın en önemli tiyatro festivali Avignon’da sergileniyor. Oyun Avignon Festivali “in” ve “off” bölümlerinde üç kez sergilenecek. Resmi programda 18 Temmuz’da sunacak oyunun yönetmeni Armel Roussel. RFI radyosu da oyunu binlerce radyo dinleyicisine ulaştıracak. 16 ve 19 Temmuz tarihlerinde ise Avignon Konservatuarı’nda Johanna Boyé rejisiyle yazar performansı olarak bölümler okuyacağım. Fransız resmi yazarlar ajansı SACD’nin seçtiği 9 yazarın ortak performansı olacak bu. Ardından 29-30 Temmuz tarihlerinde Fransa’nın en eski festivali Théâtre du Peuple oyunu ağırlayacak. 

sedef2

Sedef Ecer, oyununu şöyle anlatıyor:

“Her şeyin en ekstrem noktasını bütün gün sosyal medyada görüyoruz zaten. Ben de dünyada devletlerin kalmadığı, sadece sınırların var olduğu, her vatandaşın bir mülteciye dönüştüğü, kimsenin evinin olmadığı bir durum hayal ettim. İklimsel ve siyasi koşullardan dolayı herkes mütemadiyen bir yerden bir yere göç ediyor ve yanlarına alabildikleri tek şey cep telefonu. Her akıllı telefon bir seyahatname ve her biri bir göçmen kadını anlatıyor.”

Sedef Ecer, sosyal medya hesabından da Nâzım Hikmet’ten sonra Avignon in’e kabul edilen ilk Türkiyeli yazar olduğunu yazdı: 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal