Scott Weiland yaşama veda etti

Scott Weiland yaşama veda etti

Velvet Revolver ve Stone Temple Pilots’ın solisti Scott Weiland, 48 yaşında tur otobüsünde ölü bulundu. 

Tüm kariyeri boyunca içki ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele eden Weiland, nisan ayında bir videoda kendinden geçmiş halde oldukça tuhaf bir performans sergilerken görülünce, hayranları sağlığı hakkında endişelenmişti. Weiland, uykusuzluk sorunu çektiğini ve birkaç içki içtiğini ancak uyuşturucu kullanmadığını söylemişti. 

Weiland’a müdahale eden sağlık ekibin polise yaptığı açıklamaya göre Weiland kalbinin durması sonucu yaşama veda etti. Bir meslektaşı, Weiland’ın son zamanlarda kokain kullanmaya başladığını söyledi. 

Jane’s Addiction’un gitaristi Dave Navarro, sosyal medya hesabından olayı şu kelimlerle duyurdu: “Scott Weiland… grubu Wildaboust ile birlikte, Bloomington Minnesota’da tur otobüsünde uykusunda vefat etti. Şimdi Scott’un ailesinin mahremiyetine saygı gösterilmesini rica ediyoruz.”

Scott Weiland’ın Velvet Revolver’dan arkadaşları Slash ve Dave Kushner, haberi üzülerek doğruladı. Blink-182’den Travis Baker, Aerosmith’ten Joe Perry, Nirvana’dan Krist Novoselic, Juliette Lewis ve Alice Cooper da sosyal medya hesaplarından üzüntülerini ifade ettiler. Eski MTV sunucusu ve radyocu Matt Pinfield, “Nutkum tutuldu… ve arkadaşımı kaybettiğim için üzgünüm, birçoğunuz için bu ölümün pek şaşırtıcı olmaması da durumu kolaylaştırmıyor. Bağımlılık berbat bir şey. Seni özleyeceğim Scott” dedi. 

1967’de Santa Cruz’da doğan Scott Kline, liseyi okumak için Kaliforniya’ya dönmeden önce annesi ve üvey babası ile birlikte Ohio’da yaşadı.

Stone Temple Pilots’un ilk adımları, 1985’te kurulan Mighty Joe Young ile atıldı. İsimleri Stone Temple Pilots olarak değiştikten sonra, 1992 yılında Atlantic Records ile anlaşma imzaladılar. Weiland, 2002’de Guns N’ Roses’ın eski elemanlarıyla Velvet Revolver’ı kurana kadar grubun solistliğini yaptı, 2008-2013 yılları arasında da görevini devraldı. Ayrıca solo olarak dört stüdyo albümü, bir cover albüm ve bir canlı performans albümü yayımladı. 

Kaynak: BBC

Hazırlayan: Haziran Düzkan

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal