Sanatçılardan koronavirüs nedeniyle evde kalanlar için internet konserleri

Sanatçılardan koronavirüs nedeniyle evde kalanlar için internet konserleri

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’den ve dünyadan pek çok sanatçı, internet üzerinden ücretsiz konserler düzenlemeye başladı.

Tüm dünyada etkisini gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak tanımladığı koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle toplu etkinlikler, festivaller ve konserler iptal ediliyor. Toplu etkinliklerin yanı sıra insanlar da zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaya özen gösteriyor.

Bu süreçte iptal edilen birçok festival çevirmiçi film gösterim programları hazırlarken, pek çok sanatçı da sosyal medyadan konserler veriyor.

Türkiye’den Gülsin Onay ve Haluk Levent ile birlikte Bono, Chris Martin, Keith Urban, Pink, John Legend gibi çok sayıda sanatçı internet üzerinden ücretsiz konserler verdi.

Türkiye’den ve dünyadan bazı sanatçıların konser takvimleri şöyle:

Gülsin Onay

Sosyal medya üzerinden yayımladığı konseri yaklaşık bir milyon kişi tarafından dinlenen piyanist Gülsin Onay, her pazar günü saat 19.00’da Twitter’da, saat 20.00’de Facebook’ta ve saat 21.00’de Instagram’da konser verecek.

Cihat Aşkın

Keman virtüözü Cihat Aşkın da internetten ücretsiz konserler düzenlemeye başladı. Her akşam saat 21.00’de beş dakikalık mini konserler vereceğini açıklayan Aşkın, 22 Mart Pazar günü saat 12.30’da da çevrimiçi pazar konseri verecek.

Cem Adrian

Cem Adrian, yakın zamanda internet üzerinden ücretsiz konserler vereceğini duyurdu. Adrian’ın konserleri YouTube hesabından yayımlanacak.

Miley Cyrus

16 ve 17 Mart’ta Instagram hesabı üzerinden konser veren Miley Cyrus, 18 Mart’ta da Yine Instagram üzerinden çevrimi konser düzenleyecek.

Ultra Müzik Festivali’nin DJ’leri

İptal edilen Ultra Müzik Festivali’nin DJ’leri Armin van Buuren, Afrojack, Martin Garrix ve Major Lazer 20 Mart’ta radyo üzerinden konser verecek.

Garth Brooks

Country müzisyen ve besteci Garth Brooks, 23 Mart’ta internette konser verecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal