‘Müzisyenlerin, sanatçıların maruz bırakıldıkları şey rasyonel değil ideolojiktir’

‘Müzisyenlerin, sanatçıların maruz bırakıldıkları şey rasyonel değil ideolojiktir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ‘kademeli normalleşme’ takviminde sanatçılar, sahne emekçileri ve eğlence sektörüyle ilgili adım atılmaması tepkiyle karşılandı. Birçok sanatçı bu durumu sosyal medyadan eleştirdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün itibarıyla geçerli olan ‘kademeli normalleşme’ takvimini açıklamasının ardından aralarında sanatçıların da olduğu sosyal medya kullanıcıları, yeni dönemde sanatçılara ve bir yıldan fazla süredir kapalı olan eğlence sektörüne yönelik herhangi bir adım atılmamasını eleştirdi.

Tepkilerden bazıları şöyle:

‘Bir turist kadar değerimiz yok’

Harun Tekin: “Müzikten, sahneden, sanattan korkmak korkanlar açısından makul gibi görünse de beyhude bir tavır. Keyfi yasaklar aşının yerine geçemez. Bu ülkenin birbirinden değerli müzisyenlerinin, müzik emekçilerinin, sahne sanatçılarının maruz bırakıldıkları şey rasyonel değil ideolojiktir.”

Burhan Şeşen: “Tanıdığım ya da tanımadığım sevgili müzisyenler.Müzik yasağı konusunda lütfen espri üretmeyelim.Artık hayatımız ve geleceğimiz söz konusu.Bu iş artık pandemi yasaklarından çıktı müzik nefretine dönüştü…”

Sabahat Akkiraz: “Müzisyenler, tiyatrocular ölsün. Taş yesin. Kimin umrunda ki? Yazık”

Gaye Su Akyol: “Anladığım kadarıyla müzisyenler, konserler ölsün; barlar, meyhaneler, gece hayatı, sanat sürünsün diyorsunuz. Sizi yel alsın, bu ettiklerinizi unutan da taş olsun.”

Redd: “Sanatçı, müzisyen, sanat ve eğlence sektörü emekçileri ve dinleyiciler olarak konuşmaktan bir adım öteye geçmemiz gerekiyor”

“Hayatı sadece kendi yaşam biçimlerinden menkul sanan siyasi iktidar için adeta halk sağlığı sorunuyuz. dert edip geceleri uyuyamaması gereken kültür bakanı için 1 turist kadar değerimiz yok? Arkadaşlarımız yaşamlarına son veriyor, yazmak ölümleri engellemiyor sevgili arkadaşlar.”

https://twitter.com/reddseyirdefter/status/1399432692039622658?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1399434324680847365%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.diken.com.tr%2Fyeni-tedbirlerde-yine-sanatcilar-ve-eglence-sektoru-yok-sayildi%2F

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal