Sanatçılardan Emine Bulut cinayetine tepki: ‘Kıyamet kop artık’

Sanatçılardan Emine Bulut cinayetine tepki: ‘Kıyamet kop artık’

Kırıkkale’de eski eşi Fedai Baran (43) tarafından 10 yaşındaki çocuğunun yanında bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut (38) cinayeti büyük tepki topladı. Sanatçılar da sosyal medya hesaplarından Emine Bulut ve diğer kadın cinayetlerini kınadılar.

Olayın ardından ortaya çıkan görüntülerde Emine Bulut’un “Ben ölmek istemiyorum” diye feryat ettiği, yanında bulunan 10 yaşındaki kızı F.B.B.’nin de “Anne lütfen ölme” diyerek ağladığı görüldü.

İlyas Salman: “Ölmek istemiyorum diyen ses, bütün kadınların sesiydi. Bu son olsun başka kadınlar ölmesin #EmineBulut”

Gökhan Özoğuz: “Çocuk ve kadın cinayeti ve istismarı konusunda artık devletimiz çok çok sağlam,kesin ve sert kararlar alıp uygulamalıdır. Sadece bu kınamaları yapıp geçiyoruz fakat her geçen gün daha ağırlaşıyor. Bir saniye durup şu olanın sizin başınıza geldiğini düşünsenize? #EmineBulut”

Fatma Turgut: “İzlediğim şeyin gerçek olmaması için her şeyimi verirdim. Yemin ederim! Aklım dimağım alacak halde değil. Ne zaman bitecek bu cinayetler? Ne zaman duracak? #eminebulut”

Umay Umay: “anne lütfen ölme .. ölmek istemiyorum.. kıyamet kop artık #eminebulut”

Hazal Kaya: “Kutsal olan aile değil,insan yaşamıdır! Engellemeniz gereken boşanmalar değil kadın cinayetleridir! Erkek terörüne de erkek terörü denir,bunu tartışmaya açamayacak kadar çok kayıp verdik! O küçücük kızın gözyaşlarında boğulun..Durdurun bu cinayetleri artık! #EmineBulut”

Haluk Levent: “Bu ülkede kadın olmak! Çocuk olmak! #EmineBulut ile ilgili tüm twitlerinizi okudum. @av_turgayozcan ve ekibi ile birlikte katile en ağır ceza verilmesi için uğraşacağız. Emine’nin evladı artık bizim evladımızdır! Ahbap’lar olarak ne gerekiyorsa yapacağız.”

Berna Laçin: “Kadın üzerinden kendi namusunu ölçen erkek zihniyeti! Başkası üzerinden kendini tarif etme öğretisinin sapkınlığını tüm doğan çocuklara anlatmak, okullarda ders niyetine okutmak gerek! Herkes kendinden mesul! Kadın, başka biri! BAŞKA BİRİ!”

Yekta Kopan: “Sahte üzüntülerinizin, ucuz cümlelerinizin, ikiyüzlü ahlakınızın, yapıştığınız koltuklarınızın, sefil meşrulaştırma çabalarınızın hepsinden daha değerli o söz: ‘Anne lütfen ölme!’ #EmineBulut #benölmekistemiyorum”

Ahmet Mümtaz Taylan: “Seni biz el birliğiyle; sessizliğimizle öldürdük.”

Emre Aydın: “#EmineBulut #EmineBulutİcinAdalet”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal