Sanatçılar, Ali İsmail Korkmaz için sahnede

Sanatçılar, Ali İsmail Korkmaz için sahnede

Rutkay Aziz ve Taner Barlas,  “Adalet, Sizsiniz” adlı oyunlarını, Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) yararına oynayacak. Oyun 5 Aralık saat 20.00’de Antakya Meclis Kültür Sanat Merkezi’nde sahneye konulacak.

Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın, Ümit Denizer ile birlikte kurdukları tiyatro topluluğunun adı “Perdeci Oyuncular”. Bu ad, Muhsin Ertuğrul’un yazılarında kullandığı “Perdeci” mahlasından geliyor. 

Ümit Denizer’in kaleme aldığı tek perdelik oyunda, MÖ 5. yüzyılda Atina’da, Beş Yüzler Meclisi’nin ölüme mahkûm ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma’da, Engizisyon’un müebbet hapse mahkûm ettiği Galileo ve 1927 yılında Boston’da, ölüme mahkûm edilen iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti’nin hikâyeleri anlatılıyor. 

Oyunun biletleri ALİKEV ile kültür merkezinden temin edilebilir. 

Öte yandan, 22 Kasım’da Ali İsmail Korkmaz anısına ve ALİKEV yararına, Ankara’da bir konser düzenlenecek. Ankara Çağdaş Sanat Merkezi’nde saat 16.00’da başlayacak “Düşlerinde Özgür Dünya” konserinde, Şule Köken (soprano), Esra Çetiner Tural (soprano), Okan Başel (tenor), Arda Aktar (bariton), İnanç Makinel (bariton), Beran Sertkaya (bariton), Mehmet Yıldıran (tiyatro sanatçısı) sahnede olacak. Onlara piyanoda Esra Poyrazoğlu Alpan eşlik edecek. 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal