Sanat Kritik yayın hayatına başladı

Sanat Kritik yayın hayatına başladı

“Aşk Mektupları” kitabını birlikte yayına hazırlayan akademisyenler Seval Şahin ve Tevfika İkiz, psikanalizle edebiyatı birleştirme çabalarını bir adım daha ileriye taşıyarak Sanat Kritik adlı platformu hayata geçirdi.

Sanat Kritik adlı internet sitesiyle birçok kişiyi sanatı, metinleri okumadaki farklı yolları keşfetmek için bir araya getirmeyi arzulayan Şahin ile İkiz, amaçlarını şöyle aktarıyor:

“Yeni okuma, araştırma ve yorumlama pratikleri bulabilmenin yolları üzerine birlikte düşünmek. Yaratma, okuma, yorumlama sürecinde farklı kimliklerde, rollerde görünen aktörleri bir kimliğe, role hapsetmek yerine daha geçişken, daha alışveriş halinde rollerle düşünebilmeyi sağlamanın imkânları üzerine birlikte çalışmak.”

Söyleşilerin, makalelerin, haberlerin yer aldığı Sanat Kritik’e şuradan ulaşılabilir.

 

“Bir çoğalma, birlikte düşünme ve ortak bir heyecanı sahiplenmenin ürünü” olarak tanıtılan “Aşk Mektupları” kitabı Bağlam Yayıncılık tarafından okura sunuldu.

Psikanalizle edebiyatın birleştiği kitap yazarların mektuplarından oluşturuldu. Eserde mektubu bulunan yazarlar ise şöyle: Ayşegül Devecioğlu, Bahri Vardarlılar, Banu Özyürek, Buket Uzuner, Bülent Çallı, Cem Kalender, Ercan y Yılmaz, Ersan Üldes, Ethem Baran, Fatma Barbarosoğlu, Ferat Emen, Ferhat Özkan, Gamze Arslan, Gönül Kıvılcım, İsmail Güzelsoy, Jaklin Çelik, Kerem Işık, Menekşe Toprak, Mevsim Yenice, Nihan Kaya, Nisan İğdem, Niyazi Zorlu, Sema Aslan, Selim İleri, Sezer Ateş Ayvaz, Sinem Sal, Suzan Samancı, Yavuz Ekinci, Zeynep Aliye, Zeynep Kaçar ve Zeynep Rade’nin mektuplarından derlendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal