‘Şahsiyet’ dizisi Meksika’ya uyarlanıyor

‘Şahsiyet’ dizisi Meksika’ya uyarlanıyor

Tiyatro ve sinema oyuncusu Haluk Bilginer’in başrolünde olduğu “Şahsiyet” dizisi, “El Asensino Del Olvido” adıyla Meksika’ya uyarlanıyor. Dizinin çekimlerine şubat ayında başlanacak.

Bilginer, ABD’nin dışındaki ülkelerde üretilen televizyon programlarının yarıştığı Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “Şahsiyet” dizisindeki performansıyla “en iyi erkek oyuncu” seçilmişti.

Senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı, 2018 yılında Puhutv’de yayımlanan dizide Haluk Bilginer’e Cansu Dere, Müjde Ar, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Nemili, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk ve Ayhan Kavas eşlik etti.

“Şahsiyet”te, adli kâtip memurluğundan emekli olan 65 yaşındaki Agâh ile cinayet kadın büro amirliğinin tek kadın polisi olan Nevra’nın ekseninde bir hikâye anlatılıyor.

IMDb’nin “tüm zamanların en iyi dizileri listesi”nde de yerini alan dizi, dünyada 20’den fazla ülkeye satılmış ve Berlin TV Series Festival, European Cinematography Awards ve Medya Tablet Awards gibi prestijli organizasyonlardan da ‘en iyi dijital dizi’ ödüllerine değer görülmüştü.

Medya Tava’da yer alan habere göre, Türkiye’nin Meksika’da uyarlanacak ilk dizisi olacak projenin içeriği geçtiğimiz gün uluslararası içerik sektörünün en prestijli organizasyonları arasında gösterilen NATPE Miami Fuarı’nda açıklandı.

Ay Yapım ve Viacom International ortak yapımcılığında çekilecek uyarlamanın ismi “El Asesino Del Olvido” (Before I Forget) olacak. Projenin tüm Amerika ve İspanya dışındaki ülkeler için distribütörlüğünü ise Madd TV üstlenecek.

Meksika’nın farklı şehirlerinde çekilecek olan dizinin başrollerinde “A Wonderful World”, “The Perfect Dictatorship”, “The Chronicles of Narnia: Prince Caspian” gibi yapımlarda rol alan Damián Alcázar ve “Narcos” dizisiyle tanınan Paulina Gaitán yer alacak.

Dizi, Alzheimer teşhisi konan Pascual’ın geçmişte yaşanan bir suçun peşine düşmesi ve bu esnada gizemli ölümlerin faillerini araştıran Jimena ile yollarının kesişmesini anlatacak.

Dizinin ilk bölümlerini “El Chapo” dizisiyle tanınan Ernesto Contreras çekecek.

10 bölüm şeklinde yayımlanacak olan dizinin çekimlerine şubat ayında başlanacak. Nisan ayında çekimlerinin tamamlanması planlanan dizinin yayın tarihi henüz netlik kazanmadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal