Sahne Sanatları Öğrencileri İnisiyatifi’nden Boğaziçi direnişine destek: ‘En uzun gecelerin de bir sabahı var’

Sahne Sanatları Öğrencileri İnisiyatifi’nden Boğaziçi direnişine destek: ‘En uzun gecelerin de bir sabahı var’

Güzel Sanatlar Fakültesi ve konservatuvar öğrencileri, Sahne Sanatları Öğrenci İnisiyatifi adıyla bir araya geldi. İnisiyatifte bulunan 16 üniversiteden öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan kayyım sonrası başlayan direnişe destek veren bildiriler yayımladı.

Bildirilerde Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin talepleri tekrar edilirken, kayyım rektörler istifa edene, gözaltılar ve tutuklamalar son bulana kadar mücadeleye devam edileceği belirtildi. Bildirilerde üniversite rektörlerinin seçimle belirlenmesi, LGBTİ+’lara yönelik ötekileştirici söylemin son bulması ve Melih Bulu tarafından kapatılan BÜLGBTİ+ kulübüne haklarının iade edilmesi istendi.

“En uzun gecelerin de bir sabahı var” başlıklı bildirilerde William Shakespeare’in “Macbeth” eserine ve Çehov’un ünlü tiyatrosu “Vanya Dayı”ya atıf yapıldı.

Bildiri yayımlayan üniversiteler şöyle: Okan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencileri, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devler Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencileri, İstanbul Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencileri, İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü öğrencileri, Anadolu Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileri, DTCF Tiyatro, Maltepe Üniversitesi GSF Sahne Sanatları  Bölümü öğrencileri, Kocaeli Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri, Mimar Sinan Devlet Konsevatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencileri, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro ve Bale Bölümü öğrencileri, Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri, Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı öğrencilerinin bir bölümü.

#AsağıBakmayacağız ve #DireneceğizVanyaDayı etiketleriyle paylaşılan bildiriler de şöyle:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal