‘Sahne emekçileri çaresizlikten intihar ederken…’

‘Sahne emekçileri çaresizlikten intihar ederken…’

Pandemi sürecinde zor günler geçiren sanatçılar, AKP’nin düzenlediği kongre için Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen partililerin sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği görüntülere tepki gösterdi.

Koronavirüs vaka sayılarının arttığı, Türkiye haritasında sadece bir ilin mavi renkte kaldığı bu günlerde, AKP, Ankara’da 7. Olağan Kongresi’ni düzenledi. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce AKP’li otobüslerle Ankara’ya getirildi. Otobüs yolculuğunda ve kongrede tedbirlerin göz ardı edildiği ve sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı görüntüler sosyal medyada tepki çekti.

Müzik grubu Redd, Twitter hesabından, “Sahne emekçileri çaresizlikten intihar ederken” notuyla AKP’lilerin otobüslerle Ankara’ya gidişinin görüntüleri paylaştı. Ses sanatçısı Ceylan Ertem, “Bir tur aracında, el işaretini de şunlarla değiştir mesela, biz olsaydık, büyük cezalar yerdik müzisyen arkadaşlarım” yazarken, TİP Milletvekili ve tiyatro oyuncusu Barış Atay da, “Tiyatrolar, sinemalar, konserler neden yasak o zaman? Delirtmeye mi çalışıyorsunuz insanları?” diye tepki gösterdi.

Sanatçıların paylaşımlarından bazıları şöyle:

https://twitter.com/reddseyirdefter/status/1374616788294639617

https://twitter.com/ceylan_peace/status/1374611646543499267

https://twitter.com/TanTasci/status/1374611108544311296

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal