Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerine sunuldu

Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerine sunuldu

Bu yıl altıncısı düzenlenen 2014-2015 sezonu “Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri” sahiplerine verildi. Ankara’da sahnelenen ve Anadolu’dan  Ankara’ya gelerek perde açan tiyatro topluluklarında emek veren sanatçıları yüreklendirmeyi amaçlayan, Çankaya Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen ödüllerin jüri başkanlığını öğretim görevlisi, eleştirmen ve yazar olan Gülşen Karakadıoğlu yaptı. Seçici kurulda yer alan diğer isimler ise Mehmet Ege (Yönetmen, oyuncu), Prof. Dr. Deniz Bozer (Öğretim üyesi, eleştirmen), Doç. Dr. Filiz Elmas (Öğretim üyesi, eleştirmen), Akif Yeşilkaya (Yönetmen, öğretim Görevlisi), Mehmet Atay (Yönetmen, oyuncu) ve Basri Albayrak (Oyuncu) oldu. Ödüller komedi müzikal ve dram dallarında en başarılı yardımcı kadın oyuncu, en başarılı yardımcı erkek oyuncu, en başarılı kadın oyuncu ve en başarılı erkek oyuncuya verildi.

Ankara Şinasi Sahnesi’nde gerçekleşen ödül töreninin açılışını Yekta Kopan “Herşeye rağmen inadına sanat” sözleriyle yaptı. Kerem Alışık ise  “Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü”nü kazanan Sevgi Türkay’a verirken “Çolpan İlhan ailemizin kahramanı, emek üretim ilişkimizin kaynağı ve sanatsal tüm çabalarımızın mimarıdır. Ailem ve SAKM ailesi olarak ona bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi ve konuşmasına şöyle devam etti: ”Sanatla nefes alabilen bireyler olarak bu acılı ve endişeli günlerimizde hayata sanatla tutunmaya çalışıyoruz. Çünkü sanatın bir yakınma değil, bir başkaldırı, bir moral gücü olduğunu biliyoruz. Bu duygu ve düşünceyi bizimle bu gece paylaşan sanat dostlarına teşekkür ediyor, ödül alan ve aday olan meslektaşlarımı kutluyorum.”

Ayrıca gecede Elvin Beşikçioğlu Tatbikat Sahnesi’ndeki oynanan “Mezarsız Ölüler” adlı oyunundaki performansıyla ”Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülünü, ”Başta Erdal (Beşikçioğlu) olmak üzere bu ödülü almamda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ödülü Erdal ve tüm Tatbikat Sahnesi adına alıyorum ” sözleriyle kabul etti.

Gecede “Onur Ödülü” ise Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından değerli sanatçı Gülgün Kutlu’ya verildi.

6. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri kazananları

Komedi Müzikal
Yardımcı Erkek: Bülent Yıldırım
Yardımcı Kadın: Şirin Giobbi
En Başarılı Erkek: İrfan Kılınç
En Başarılı Kadın: Ebru Nil Aydın

Dram

Yardımcı Erkek: Mert Kırlak
Yardımcı Kadın: Maral Üner
En Başarılı Erkek: Erdal Küçükkömürcü
En Başarılı Kadın: Elvin Beşikçioğlu


İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal