Sabahattin Ali ‘Sabah Yıldızı’yla anılacak

Sabahattin Ali ‘Sabah Yıldızı’yla anılacak

Şair ve yazar Sabahattin Ali, ölümünün 72’nci yılında “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali” belgeseliyle anılacak.

Tüm dünyada etkisini gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak tanımladığı koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle toplu etkinlikler, festivaller ve konserler iptal ediliyor. Toplu etkinliklerin yanı sıra insanlar da zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaya özen gösteriyor.

Bu süreçte iptal edilen birçok festival çevrimiçi film gösterim programları hazırlarken, pek çok sanatçı da sosyal medyadan konserler veriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı da koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında iptal edilen etkinliklerini, çevrimiçi platformlarda sürdürmeye devam ediyor.

Metin Avdaç’ın yönetmenliğinde çekilen “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali” belgeseli, yazarın ölüm yıldönümü olan bugün (2 Nisan) İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın YouTube kanalından yayımlanacak. Belgesel saat 20.00’de izlenebilecek.

Sabahattin Ali’nin edebiyatçı kimliğinin yanı sıra sevdaları, fikir dünyası ve onu faili meçhule götüren dönemin sosyo-politik dinamikleri de ele alan belgesel, uzun bir araştırma sürecinin ardından Almanya, Bulgaristan ve Türkiye’de çekildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal