Sabahattin Ali’nin kitaplarının telif süresi sona erdi

Sabahattin Ali’nin kitaplarının telif süresi sona erdi

Sabahattin Ali’nin kitapları, vefatının üzerinden yetmiş yıl geçtiği için telif hakkı kanunu gereğince farklı yayınevleri tarafından da basılabilecek.

Yazarın eserlerini yayımlama hakkı bugüne kadar Yapı Kredi Yayınları’na aitti. Kanun gereği telif süresinin son bulmasıyla beraber farklı yayınevleri de faaliyete geçti

Epsilon Yayınevi, Sabahattin Ali imzalı eserleri yaratıcı kapak tasarımlarıyla baskıya hazırlıyor. Doğan Kitap “Kürk Mantolu Madonna”, “Sırça Köşk”, “İçimizdeki Şeytan” ve “Kuyucaklı Yusuf” adlı eserleri hazırlayarak internet üzerinden siparişler almaya başladı.  “Kürk Mantolu Madonna” ve “Kuyucaklı Yusuf”u yayıma hazırlayan Altın Kitaplar, Ocak ayı içinde “İçimizdeki Şeytan” adlı eseri yayımlayacak ve yazarın diğer eserlerini de 2019 yılı içerisinde hazırlamış olacak.

Kor Kitap ise sosyal medya hesabından, “Ölümsüz eserlerin ölümsüz yaratıcısı Sabahattin Ali tüm romanları ve seçme öyküleriyle Kor Kitap’ta, çok yakında da kitapçılarda” diyerek, Sabahattin Ali’nin kitaplarını yayımlayacağını duyurdu.

https://twitter.com/korkitap/status/1080515070709370880

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal