Ruhi Karadağ’a havaalanında gözaltı

Ruhi Karadağ’a havaalanında gözaltı

Gazeteci, yazar, yönetmen ve fotoğrafçı Ruhi Karadağ, yazdığı bir kitapta “terör örgütü propagandası” yaptığı iddiasıyla İstanbul Havaalanı’nda gözaltına alındı.

“Bir Şey Yapmalı”, “Gölge Oyunu”, “Simurg” gibi yapımlarda imzası olan Ruhi Karadağ, annesinin rahatsızlığı nedeniyle Londra’dan geldiği İstanbul Havaalanı’nda gözaltına alında.

Pazarcık Sulh Ceza Hakimliği’nin hakkında yakalama kararı çıkardığı Karadağ’ın, yazdığı bir kitapta “terör örgütü propagandası” yaptığı iddia edildi.

Karadağ’ın bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Ruhi Karadağ hakkında

1966’da Kahramanmaraş Pazarcık’ta doğdu.

Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun. Okurken fotoğraf kulübüne dâhil oldu.

Birçok fotoğraf sergisine katılan ve fotoğraf üzerine seminerler veren Karadağ’ın ilk fotoğraf ve yazıları Nokta ve Aktüel dergilerinde yayımlandı. Daha sonra çeşitli gazete ve dergilerde çalıştı.

“Anadolu’da Kadın” adlı sergisi Almanya’nın çeşitli kentlerinde gösterildi.

1994’te televizyon gazeteciliğine geçiş yaptı. Haber programlarının yanı sıra “A Takımı”, “Bam Teli” ve “Teke Tek” gibi ödüllü televizyon programlarının ekibinde yer aldı.

TV haber merkezlerinde çalıştı, televizyon programları yönetti, reklam filmleri çekti, belgeseller hazırladı. Karadağ ayrıca “Zerda” ve “Aliye” dizilerinde yapım koordinatörlüğü görevini yürüttü.

“Gölge Oyunu” (1998), “Bir Şey Yapmalı” (1998), “Gayrimuayyen” (2000), “Bizim Çocuklar” (2004), “Simurg” (2011) gibi yapımlara imza attı.

2005’te kendi film şirketini kuran Karadağ, halen yönetmenlik, yapımcılık ve yazarlık yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal