Rolling Stones’dan Küba’da tarihi konser – fotoğraflarla

Rolling Stones’dan Küba’da tarihi konser – fotoğraflarla

Efsanevi rock grubu The Rolling Stones, Küba’nın başkenti Havana’da ilk defa konser verdi. Seyircilerin hiçbir ücret ödemeksizin katılabildiği konseri izlemek için yüzbinlerce kişi Ciudad Deportiva Stadyumu’a akın ederek bu tarihi geceye tanıklık etme şansını yakaladı.

Obama’nın 88 yıllık aradan sonra, 21 Mart’ta Küba’yı ziyaret eden ilk Amerika Birleşik Devletleri başkanı olmasının ardından, Rolling Stones’un konseri de tarihi bir anlam kazanmış oldu.

Grubun vokalisti Mick Jagger konserin açılışında düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Yıllar önce müziğimizi Küba’da dinlemek oldukça zordu. Fakat şimdi sizin harika ülkenizdeyiz. Artık devrin değiştiğini söyleyebiliriz, değil mi?”

Jagger’ın bu konuşması 2 buçuk saat süren konserin politik olarak nitelendirilebilecek tek açıklamasıydı.

Konserin hazırlığı sadece birkaç ay içinde hızlı bir şekilde gerçekleşti. Konserin girişinde ücret alınmadığı için tam olarak kaç kişinin katıldığı belli değil fakat 500 binden bile fazla kişinin alanda olduğu düşünülüyor. Konsere Meksika, Kolombiya, Brezilya, Kanada ve Panama gibi ülkelerden de birçok kişi katıldı.

Konsere katılan 62 yaşındaki bir Rolling Stones hayranını “Artık gözüm açık gitmeyecek. Rolling Stones’u canlı izleyebilmek benim son dileğim gibiydi” diyerek düşüncelerini aktardı.

Başka bir hayran ise “Eskiden bunlar yasaktı. Beatles’ı veya Latin Amerika’dan herhangi bir sanatçıyı dinleyemezdik. Fakat şimdi dinlemek istediğimiz her şeyi dinleme hakkına sahibiz” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

2 buçuk saat süren tarihi konserde çalınan şarkıların listesi ise şu şekilde:

1. Jumpin Jack Flash
2. It’s Only Rock N Roll
3. Tumbling Dice
4. Out of Control
5. All Down The Line
6. Angie
7. Paint It Black
8. Honky Tonk Women
9. You Got The Silver
10. Before They Make Me Run
11. Midnight Rambler
12. Miss You
13. Gimme Shelter
14. Start Me Up
15. Sympathy For The Devil
16. Brown Sugar

Hazırlayan: Gökçen Sena Duman

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal