Rolling Stone arşivinden yeni müzik belgeseli: ‘Sound & Vision’

Rolling Stone arşivinden yeni müzik belgeseli: ‘Sound & Vision’

Rolling Stone’un devasa arşivinden faydalanılarak hazırlanan “Sound & Vision” adlı belgesel dizisinde Freddie Mercury, Florence Welch ve Jerry Lee Lewis gibi müzik dünyasından önemli sanatçıların hayatlarına ışık tutulacak.

Tüm zamanların en iyi müzik dergilerinden Rolling Stone ve müzik dünyası ile ilgili belgeselleri ile tanınan Imagine Documentaries, rock müzik tarihi hakkında “Sound & Vision” adlı bir belgesel serisi hazırlamak için bir araya geliyor.

Filmloverss’ın Deadline’dan aktardığına göre, 1967 yılından beri yayımlanan Rolling Stone’un devasa arşivi kullanılarak, ödüllü yapımcıların iş birliğiyle hazırlanacak belgeselin her bölümünde müzik tarihinin dönüm noktaları ve kültürel anlamdaki mihenk taşları işlenecek.

Rolling Stone yöneticisi Gus Wenner, proje için “İddialı ve tutkulu bir şekilde yaptığımız gazeteciliğimizi yeni bir platforma taşımaktan çok memnunuz. Imagine Documentaries müzik ve kültür alanlarındaki en önemli hikâyeleri anlatılmaya değer şekilde anlatmamız için yanımızda olabilecek en iyi partner” ifadelerine yer verdi.

Freddie Mercury ve Florence Welch’in hikâyesi

Her bölümünde farklı bir konunun işleneceği antoloji türündeki belgesel dizisinde Jerry Lee Lewis, Freddie Mercury, Billy Joe Shaver, Florence Welch, 2001’de trajik bir uçak kazasında hayatını kaybeden Aaliyah, reggae efsanesi Toots and the Maytals, ani çıkışı ve büyük çöküşüyle ünlü rapçi Tekashi 6ix9ine gibi sanatçıların etkileyici ve alışılmadık portrelerini izleyeceğiz.

Yapımcılara göre her bölüm derin, heyecan verici bir anlatımla ve Rolling Stone’un farklı bakış açısıyla hazırlanacak.

Imagine Documentaries’in yöneticisi Justin Wilkes “Müzik ve popüler kültür Imagine’da damarlarımıza işlemiş durumda, bu önemli belgeseli Rolling Stone ekibi ve Gus (Wenner) ile beraber hazırlamaktan daha heyecanlı ve onur verici bir şey düşünemiyorum” diyerek belgesel serisi için ne kadar heyecanlı olduğunu vurguladı.

Serinin yürütücü yapımcıları Imagine Documentaries ekibinden Brian Gazer, Ron Howard, Justin Wilkes ve Sara Bernstein olacak. Onlara Rolling Stone ekibinden Gus Wenner ve Jason Fine eşlik edecek.

Rolling Stone, 50 yıldan fazla bir zamandır gazeteciliği, popüler kültürü ve müziği şekillendiren simgelerden biri. Defalarca ödüller kazanmakla kalmayıp her ay 60 milyonun üzerinde insana basılı ve dijital platformlar üzerinden ulaşmayı başarıyor. Son zamanlardaysa karşımıza iki bölümlük HBO belgeseli “Rolling Stone: Stories from the Edge” ile çıktılar.

Imagine Documentaries ise müziği anlatan çok çeşitli hikâyeler hazırlamasıyla biliniyor; 2017’deki Grammy’de en iyi müzik videosu ödülü alan Ron Howard’ın belgeseli “The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years”, Oscar ödüllü “8 Mile”, James Brown’ı anlatan “Get on Up”, “Jay Z: Made In America” ve yakında gösterime girecek olan Pavarotti şirketin yapımcılığını üstlendiği filmlerden bazıları.

Ayrıca belgeselin yürütücü yapımcılarından Justin Wilkes ve Sara Bernstein, Oscar’a aday gösterilen “What Happened, Miss Simone?”, “Keith Richards: Under the Influence”, “Kurt Cobain: Montage of Heck” ve “May It Last: A Portrait of the Avett Brothers” gibi belgesellerin de yapımcılığını üstlendiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal