‘Rock&Pop’ tarihi haraç mezat

‘Rock&Pop’ tarihi haraç mezat

Beatles, ABBA, Jimi Hendrix, Bob Dylan gibi 70’lerin ünlü sanatçı ve gruplarına ait kişisel eşyalar, Sotheby’s London galerisinde açılacak “Rock&Pop” sergisinde görülebilecek. Sotheby’s New Bond Street galerilerinde 24 Eylül’de başlayacak beş günlük sergiden sonra, 29 Eylül Salı günü eşyalar için açık artırma düzenlenecek.

rock2Modern zamanların sanatçılarına ve dönemine etki bırakmış müzisyenlere ait, pek çoğu şimdiye kadar hiç sergilenmemiş 100 kişisel eşya sergide yer alacak.

Öne çıkan bazı eşyalar arasında, 20. yüzyılın popüler müziğine yön veren Beatles’ın sıkı ilişki içerisinde oldukları menajeri Brian Epstein ile yaptığı 1962 tarihli sözleşmesi, Bob Dylan’ın devrim niteliğindeki “A Hard Rain’s A-Gonna Fall” şarkısının daktiloda yazılmış sözleri, 1972 yılında kurulan pop müzik grubu ABBA’nın ünlü şarkılarını bestelediği büyük piyano ile Jimi Hendrix’in armonikası da bulunuyor.

Sergiden sonra 29 Eylül günü düzenlenecek açık artırmada, Beatles’ın 1962 tarihli sözleşmesi 300 bin-500 bin pound, ABBA’nın piyanosu 600 bin-800 bin pound, Bob Dylan’a ait daktiloyla yazılmış şarkı sözleri 150 bin-200 bin pound, Tupac Shakur’un el yazısı şarkı sözleri 30 bin-50 bin pound, Jack Bruce’ın koleksiyonundan The Warwick Thumb Bass gitarı ise 80 bin-100 bin pound arası satışa sunulacak. 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal