Robot rap müzisyenin dijital sanat eseri NFT olarak 6 bin 500 dolara satıldı

Robot rap müzisyenin dijital sanat eseri NFT olarak 6 bin 500 dolara satıldı

Yapay zekâ ile üretilen ilk rap müzisyeni FN Meka’nın çizdiği, RTFKT tarafından tasarlanan “Süper Tuvalet” (Super Toilet) adlı dijital sanat eseri NFT olarak 6 bin 500 dolara satıldı.

FN Meka, 2019’da çıkan ilk yapay zekâ destekli rap müzisyeni. Markalarla işbirliği yaparak single’lar çıkaran robot, en son “Speed Demon” single’ını yayımladı.

Aynı zamanda TikTok adlı sosyal medya platformunda da varlığını sürdüren FN Meka, düzenli olarak spor ayakkabıları, PlayStation, Lamborghini, Apple’ın AirPod’ları gibi farklı markaları sergiliyor.

NFT çizimlerini paylaşırken TikTok’taki popülaritesinden yararlanan FN Meka, sosyal medyada milyarlarca görüş oluşturan, insan olmayan bir sanal influencer olarak tanınıyor.

FN Meka

FN Meka’nın, bire bir Lamborghini stilinde çizdiği, RTFKT tarafından dijital sanat eseri olarak tasarlanan taşınabilir tuvaleti NFT olarak SuperRare adlı dijital sanat satış sitesine konuldu. Eser, Hollandalı DJ Don Diablo tarafından 6 bin 500 dolara karşılık gelen 4 Ethereum kripto para birimine satın aldı.

 

Kaynak: NTV 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal