Roald Dahl’ın hikâyeleri animasyon dizi oluyor

Roald Dahl’ın hikâyeleri animasyon dizi oluyor

Netflix, ünlü yazar Roald Dahl’ın hikâyelerinin uyarlama haklarını aldığını duyurdu.

Netflix, The Roald Dahl Story Company’nin desteğiyle yazarın birçok eserini animasyon dizi olarak ekrana uyarlayacak. Çalışmalara başlayan Netflix, yazarın neredeyse bütün eserlerini uyarlamaya hazırlanıyor.

Netflix’in şu an için bünyesine dahil ettiği eserler ise şöyle: “Charlie’nin Çikolata Fabrikası”, “Matilda”, “The BFG”, “Bay ve Bayan Kıl” “Charlie’nin Büyük Cam Asansörü”, “George’un Harika İlacı”, “Boy – Tales of Childhood”, “Going Solo”, “İrikıyım Timsah”, “Zürafa, Peli ve Ben”, “Şeker Henry’nin Akılalmaz Öyküsü”, “Billy and the Minpins”, “The Magic Finger”, “Esio Trot”, “Dirty Beasts”.

Netflix’in yöneticisi Melissa Cobb, bu gelişmeyle ilgili olarak,Dahl’ın yarattığı çok sayıda değerli karakterin yolculuğunu, en yeni animasyon ve üretim teknikleriyle yeniden keşfetmek gibi büyük bir yaratıcı hedefimiz var” açıklamalarında bulundu. Roald Dahl’ın eşi Felicity Dahl’ın da desteğiyle gelişen projenin çalışmalarına önümüzdeki yıl başlanması bekleniyor.

Bugüne kadar Gene Wilder, Tim Burton, Danny DeVito ve Steven Spielberg gibi birçok yönetmen Dahl’ın eserlerini sinemaya uyarlamıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal