Rexx Sineması kapandı

Rexx Sineması kapandı

1961 yılında açılan, Kadıköy’ün köklü sineması Rexx, bu ay itibarıyla gösterim faaliyetlerine son verdi. Sinemanın tahliyesine başlandı.

Hayatımızın her alanını etkileyen koronavirüs (Kovid-19) salgını, sinema dünyasında deyim yerindeyse taşları yerinden oynattı. Devam eden prodüksiyonların önemli bir bölümü durdurulurken; sinema dünyasında faaliyet gösteren herkesin ekonomik olarak zarar gördüğü şu dönemde sinema salonları da bu durumdan nasibini aldı, neredeyse tüm dünyadaki sinema salonları kapatıldı.

Salgının tüm dünyada ne zaman kontrol altına alınacağı bilinmediği için sinema salonlarının ne zaman açılacağı da belirsizliğini koruyor. Hâliyle bu durum, hizmetine ara veren sinema salonlarının önümüzdeki dönemlerde yeniden açılmasını zorlaştırıyor. Bu doğrultuda Kadıköy’ün önemli sinema salonu Rexx’ten üzücü bir haber geldi.

Antrakt Sinema’nın duyurusuna ve sinema sektöründen teyit edilen bilgilere göre 1961 yılında Reks adıyla açılan, 1996 yılında Rexx adıyla hizmetini sürdüren Kadıköy’ün köklü sineması Rexx,bu ay itibariyle gösterim faaliyetlerine tamamen son verdi. Yaşanan bu gelişme doğrultusunda Rexx Sineması’nın tahliyesine başlandı.

Daha önce 2016 yılında kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan ancak bina sahipleriyle yapılan görüşmeler sonucunda hizmetini sürdürmeye devam eden Rexx, dört yıl sonra hizmetine son veriyor. Emek Sineması’ndan sonra İstanbul’un en önemli sinema salonları arasında yer alan Rexx Sineması da kapatılıyor. Yani bu durum Rexx’in bir daha hiç açılmayacağı anlamına geliyor. Rexx’in tamamen kapatılmış olması, salgın sonrasında birçok sinema salonunun karşılaşabileceği durumu gözler önüne seriyor.

 

Kaynak: FilmLoverss 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal