Reha Erdem ‘Koca Dünya’ ile Venedik Film Festivali’nde

Reha Erdem ‘Koca Dünya’ ile Venedik Film Festivali’nde

31 Ağustos-10 Eylül tarihleri arası 73.’sü gerçekleşecek olan Venedik Film Festivali’nin programı açıklandı. Açıklanan programa göre, Türkiye sinemasının başarılı yönetmenlerinden Reha Erdem’in Koca Dünya filmi Orizzonti-Yeni Ufuklar bölümünde yarışacak.

Jüri başkanlığını “Amerika Güzeli” filminin yönetmeni Sam Mendes’in üstlendiği festival, açılışını Chazelle’nin “La La Lnad” filmiyle yapacak. Festivalin ana yarışma bölümünde ise, Wim Wenders, Emir Kustarica, Lav Diaz, Tom Ford, François Ozon gibi yönetmenlerin filmlerini yer alıyor. Reha Erdem’in yarışacağı Orrizonti-Yeni Ufuklar bölümü, güncel estetik ve anlatım biçimleriyle çekilen filmleri içeriyor. Bu dalda Reha Erdem ile birlikte 18 yönetmenin filmi değerlendirilecek.

Kendi yazıp yönettiği “Kosmos”, “Korkuyorum Anne”, “Beş Vakit”, “Hayat Var’ filmleriyle tanınan Reha Erdem’in “Koca Dünya” filminin başrollerini Ecem Uzun ve Berke Karaer paylaşıyor. Film aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmek için seçilen filmler arasında yer alıyor.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal