Ravilious’un kayıp sanılan tablosu 82 yıl sonra ilk kez sergilenecek

Ravilious’un kayıp sanılan tablosu 82 yıl sonra ilk kez sergilenecek

Ressam Eric William Ravilious’un kayıp olduğu sanılan “Mackerel Sky” adlı eseri 82 yıl sonra ilk kez sanatseverlerle buluşacak.

Britanyalı ressam Eric William Ravilious’un İkinci Dünya Savaşı yıllarından beri kayıp olduğu düşünülen, ortaya çıktıktan sonra 2018’de satılan “Mackerel Sky” yeniden sanatseverlerle buluşacak.

BirGün‘ün BBC’den aktardığı habere göre, ilk sahibinin 1939’da satın aldığı “Mackerel Sky” tablosundan 2018’e kadar ‘haber alınamamış’, kayıp olarak değerlendirilmişti. 2018’de ortaya çıkan tablo, şimdiki sahibi tarafından satın alınmıştı. Sahibi, Hastings’teki sanat galerisine tabloyu yeni sergileri “Seaside Modern”de sergilenmek üzere ödünç vermişti.

250 bin sterlin değerinde

Küratör ve sanat tarihçisi James Russell, “Tablonun sergide yer alması Ravillious hayranları için heyecanlandırıcı ve müthiş bir haber. 82 yıl sonra (1939’dan beri) ilk kez kamuoyu görme şansı bulacak. 1938 tarihli tablo sadece ilk olarak bizim sergide yer alacak” dedi. Rusell, tablonun 250 bin sterlin (2.97 milyon lira) değerinde olduğunun da altını çizdi.

Sergi 27 Mayıs’ta (bugün) açılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal