Rabia Naz’ın babasına Haluk Levent’ten destek: ‘Sana o evi sattırmayacağız, biraz bekle abicim’

Rabia Naz’ın babasına Haluk Levent’ten destek: ‘Sana o evi sattırmayacağız, biraz bekle abicim’

Giresun’un Eynesil ilçesinde 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, kızının ölümünün aydınlatılması için verdiği mücadele nedeniyle maddi zorluklar yaşadığını ve evini satışa çıkarma kararı aldığını sosyal medya hesabından duyurdu. AHBAP Genel Başkanı ve müzisyen Haluk Levent ise Şaban Vatan’ın kararı sonrası duruma müdahil olarak, “Sana o evi sattırmayacağız! Biraz bekle abicim!” dedi.

Şaban Vatan, Twitter hesabından evinin fotoğraflarını paylaşarak işlerinin kötüye gittiğini, maddi zorluklar yaşadığını bu nedenle evini satışa çıkarmak zorunda kaldığını belirtti:

“Bunu yayınlamak için çok düşündüm. Başka çarem kalmadı 21 Mart’ta yapılan akıl yargılamasından itibaren bütün ticaret yaşamımı mahvettiler, o günden itibaren aylarca ticaret yapamadım. Mecburen evimizi satışa çıkarmak zorunda kaldım.”

“Mücadelemi ne pahasına olursa olsun vermem gerekiyor. Bir umutla yaz sezonunda işler düzelir sandım maalesef ekonomik kriz süreci yaz sezonunu zor süreçlerle geçirmemize sebep oldu. Önemli olan süreçte engelleri aşmam. Evimizi satışı için yardımcı olursanız memnun oluruz.”

Şaban Vatan’ın paylaşımı üzerine AHBAP Genel Başkanı ve müzisyen Haluk Levent de duruma müdahil olarak “Sana o evi sattırmayacağız! Biraz bekle abicim!” açıklamasında bulundu.

Şaban Vatan, Haluk Levent’in açıklamasından birkaç saat sonra, evinin satışının iptal olduğunu belirttiği yeni bir paylaşımda bulundu:

“Değerli büyüklerim ve dostlarımız az önce Haluk Levent abimiz beni aradı. Allah ondan ve her zaman destekçisi olan iş adamlarından razı olsun. Evimizi satmayacağız. Haluk Levent abi bize yardım edecek. Evi satmıyorsun gerekeni yapacağız hayırsever iş adamlarıyla beraber dedi.”

Ne olmuştu?

Giresun’un Eynesil ilçesinde 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunup kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin farklı iddialar atılmıştı. Rabia Naz’ın ölümünün intihar ya da yüksek yerden düşme olduğu öne sürülmüştü. Baba Şaban Vatan, kızına araba çarptığını fakat AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin devreye girmesiyle olayın üstünün kapatıldığını iddia etmişti:

“Kızıma araba çarpmış ama geçirdiği çarpma ölümü ile sonuçlanacak kaza değil. Çarpanlar evimin yanına bırakarak teras kattan atlayıp intihar etmiş gibi bir hava vermeye çalıştılar. Kızım kan kaybından öldü.”

Şaban Vatan, edindiği bilgelere göre, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeninin kazayı gerçekleştirdiğini iddia etmiş ve olayın ardından hukuki yollara başvurmuştu. Ancak Şaban Vatan’ın mahkeme kararıyla ruh ve sinir hastalıkları hastanesine kaldırılması kararlaştırılmıştı.

Babanın adalet arayışını duyurmak isteyen Metin Cihan ise olayın ayrıntılarını Twitter üzerinden paylaşarak, kamuoyu oluşturmuştu.

Olayı paylaşımlarıyla gündemde tutan Metin Cihan, geçen hafta baskılar nedeniyle yurtdışına çıkmak zorunda kaldığını açıklamıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal