Quentin Tarantino’nun 2019’daki favori filmi: ‘Crawl’

Quentin Tarantino’nun 2019’daki favori filmi: ‘Crawl’

Oscar ve Altın Küre ödüllü yönetmen ve senarist Quentin Tarantino, bu yıl izlediği en iyi filmin “Crawl” (Ölümcül Sular) olduğunu açıkladı.

Her yıl, son 12 ayda izleyip beğendiği filmleri açıklayan Tarantino, henüz yalnızca kasım olmasına rağmen bu yıl en sevdiği filmin adını verdi.

Tarantino, Sam Raimi’nin yapımcılığını üstlendiği bu yaz gösterime giren timsahlı gerilim filmi “Crawl”un (Ölümcül Sular) büyük bir hayranı.

Film, Florida’da kategori beş seviyesindeki kasırga sırasında babasını (Barry Pepper) kurtarmaya çalışırken kendisini sel baskınına uğramış bir evde timsahlarla tutsak kalmış halde bulan bir kadının (Kaya Scodelario) hikâyesini anlatıyor.

Ölümcül Sular, Türkiye’de 12 Temmuz’da gösterime girmişti.

Deadline muhabiri Pete Hammond’a konuşan Tarantino, filmin en beğendiği yapım olduğunu söyledi.

Hammond şöyle yazdı:

“Tarantino olanca heyecanıyla bana bu yıl şimdiye kadar en sevdiği filmin -kulaklarınıza inanamayacaksınız- ‘Crawl’ olduğunu söyledi. Evet doğru, yönetmenliğini Alexandre Aja’nın yaptığı, Paramount’un QT’nin temmuzda vizyona giren filminden birkaç hafta önce gösterime soktuğu kasırga içindeki timsah filmi.”

Öte yandan Sony, Tarantino’nun son filmi “Once Upon a Time in Hollywood”u (Bir Zamanlar Hollywood’da) gelecek yılın Oscar’larında en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi orijinal senaryo kategorileri için hazırlıyor. Filmin başrol oyuncuları Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt için de sırasıyla en iyi erkek oyuncu ve en iyi yardımcı erkek oyuncu kategorilerinde kampanyalar düzenleniyor.

 

Kaynak: Independent Türkçe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal