Prof. Dr. Ayşe Buğra: ‘Memleketimizin huzura ihtiyacı var, devamlı kavga ederek devam edemeyiz’

Prof. Dr. Ayşe Buğra: ‘Memleketimizin huzura ihtiyacı var, devamlı kavga ederek devam edemeyiz’

Prof. Dr. Ayşe Buğra, kendisini ve eşi Osman Kavala’yı hedef alan Erdoğan’ın ifadelerini değerlendirerek, “Provokasyon çok ağır bir ifade. Söz konusu olan insanları tanımamayı, o öğrencileri tanımamayı gösteriyor” dedi. Buğra, açıklamalarında, “Memleketimizin huzura ihtiyacı var, devamlı kavga ederek devam edemeyiz. Gerçekten memleketimize haksızlık oluyor, benim beklentim huzur ve tabii ki adalet istiyorum” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi eylemleriyle ilgili açıklamasında “Osman Kavala denilen, adeta Soros’un temsilcisi olan kişinin karısı da provokatörlerin içerisinde yer alan bir kadındır” demişti.

Prof. Dr. Ayşe Buğra, Fox TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu. Erdoğan’ın ifadelerine değerlendiren Buğra, şunları söyledi:

‘Öğrenciler dertlerini ne güzel anlatıyor’

“Alıştığımız bir şey değil bu. Bilmem kimin karısı kadın. Bunlar hiç yakışmıyor. Kırıcı şeyler bunlar. Daha önce hiç görüşmedim Erdoğan’la. 2017’de emekli oldum. Salgın koşullarında evden internetten çalışıyorum. Okula çok az gidiyorum. Arkadaşlarım ve öğrenciler direnişe başladıklarında. Arkadaşlarım cüppeleri ile ayakta duruyordu ses çıkarmadan. Onlardan sadece birine katıldım. Ben de yanlarına gittim katıldım bir kere. Cüppem yoktur giymem. O gün giydim.

Provokasyon çok ağır bir ifade. Söz konusu olan insanları tanımamayı, o öğrencileri tanımamayı gösteriyor. Boğaziçi öğrencisi çok akıllı, çalışkan, gayret etmiş, ne yaptığını bilerek oraya gelmiş ve üniversitesini çok önemseyen bir öğrenci. O üniversitenin öyle kalmasını ve dışarıdan müdahale olmasını istemiyor. Dertlerini ne güzel anlatıyorlar. Her şeyden önce öğrencilere saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

“Memleketimizin huzura ihtiyacı var, devamlı kavga ederek devam edemeyiz. Gerçekten memleketimize haksızlık oluyor, benim beklentim huzur ve tabii ki adalet istiyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal