Plak dükkânındaki Radiohead etkinliğine ‘Ramazan’ bahanesiyle saldırı

Plak dükkânındaki Radiohead etkinliğine ‘Ramazan’ bahanesiyle saldırı

Ünlü müzik grubu Radiohead’in 17 Haziran’da 9. albümleri “A Moon Shaped Pool”u plak ve cd formatında yayımları üzerine İstanbul, Firuzağa Mahallesi’ndeki Velvet İndieground Records adlı plak dükkanında tüm gün sürecek bir etkinlik düzenlendi. Ancak etkinliğe akşam saatlerinde “mekânda Ramazan ayında içki içildiği” bahanesiyle saldırıda bulunuldu. Bir grup saldırgan dükkânda terör estirirken, etkinlik için gelen birçok kişiyi de darp etti. Saldırganlar etkinliğe katılanları darp ederken bir taraftan da küfürler yağdırıp “Bir daha için burada da göreyim”, “Sizi içeride yakarız” diye bağırdı. Saldırı anlarının görüntüleri şöyle:

Saldırının ardından etkinliğin yapıldığı Velvet Indieground tarafından yayımlanan notta, “başında şişe kırılan ve bu nedenle kanaması olan” bir kişi dışında, ciddi yaralanmanın olmadığı duyuruldu. Notta “Umarım bir gün başımıza bir şey gelecek diye düşünmeden böyle etkinlikler yapabiliriz” denildi.

Güncelleme: Radiohead, 18 Haziran günü bir mesaj yayımlayarak saldırıya uğrayan dinleyicilerine destek verdi: “Kalplerimiz İstanbul’da saldırıya uğrayanlarla birlikte. Umuyoruz bir gün geriye dönüp baktığımızda tahammülsüzlükten kaynaklanan bu tür şiddet olaylarının çok eskilerde kaldığına tanık oluruz. Şu an içinse yapacağımız tek şey İstanbul’daki hayranlarımıza sevgimizi ve desteklerimizi sunmaktır…”

Saldırı sırasında darp ediyen dükkânın Koreli işletmecisi Seougu Lee, olayın ardından mal sahibinin tahliye etmesini istemesi üzerine bugün plak dükkânını kapattı.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal