Perili Köşk’te Tezer Özlü’yle Yaşamın Ucuna Yolculuk

Perili Köşk’te Tezer Özlü’yle Yaşamın Ucuna Yolculuk

İstanbul’da, Borusan Contemporary’de yazar Tezer Özlü’nün (1943-1986) “Yaşamın Ucuna Yolculuk” kitabından yola çıkarak, küratör Necmi Sönmez’in hazırladığı “Güverte Yolculuğu” sergisi kapsamında, yarın Tezer Özlü’nün kardeşi Sezer Duru’nun katılımıyla bir etkinlik düzenlenecek. 

Necmi Sönmez’in de bulunacağı etkinlikte, sergi turuyla birlikte, Tezer Özlü’nün söz konusu kitabının okuması yapılacak. Saat 14.00-16.00 arasındaki buluşma, çağdaş sanat ile edebiyat arasındaki ilişkiye farklı bir noktadan yaklaşmayı hedefliyor. 

Ağırlıklı olarak yeni medya sanatına ait çalışmaların yer aldığı “Güverte Yolculuğu”nu, küratör Necmi Sönmez, Tezer Özlü’nün en önemli eserlerinden biri olarak değerlendirilen “Yaşamın Ucuna Yolculuk” adlı kitabından yola çıkarak şekillendirdi. Borusan Contemporary Perili Köşk’te gerçekleştirilecek olan etkinlik, Sezer Duru’nun katılımıyla yazarın dünyasından yola çıkarak uluslararası sanatçıların video, yerleştirme ve dijital fotoğraf çalışmalarını ele alacak. 

Etkinlik sonunda katılımcılara Tezer Özlü’nün bir portre fotoğrafı hediye edilecek. Katılım ücretsiz olduğu etkinlik için Biletix üzerinden veya Borusan Contemporary girişinden müze giriş bileti edinmek gerekiyor. 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal