Performistanbul’un ‘Stay LIVE at Home’ performans serisi devam ediyor

Performistanbul’un ‘Stay LIVE at Home’ performans serisi devam ediyor

Performistanbul’un pandeminin ilk zamanlarında kolektif bir deneyim ve paylaşım ağı yaratmayı amaçlayarak başlattığı “Stay LIVE at Home” (Evde CANLI Kal) performans serisi devam ediyor. Performistanbul aralık ayında beş sanatçıyı ağırlıyor.

Program kapsamında 17 Mart 2020’ye dek 15 ülkeden 55 sanatçının performansı izleyiciyle buluştu.

Pandemi dönemi ve karantina günlerinde performans sanatının doğası gereği durmaması, dönüşmesi, dönüştürmesi ve kendini adapte etmesi gerektiğine inanan Performistanbul, hem performans sanatçılarının hem de izleyicilerin güvenli ortamlarından çevrimiçi dâhil oldukları performans serisiyle performans sanatının dönüşümü ve sürdürülebilirliğine zemin yaratıyor.

Sanatçıların ev performansı serisine hem izleyiciler hem de sanatçılar evlerinden dahil oluyor. Böylelikle her sanatçının canlı performansını çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği ve isterse dünyanın farklı bir bölgesinden başka bir performans sanatçısını aday gösterebildiği bir performans serisi zinciri kuruluyor.

Ayrıca Performistanbul’un Sivil Toplum İçin Destek Vakfı ile Turkey Mozaik Foundation’dan aldığı Kültür Sanat Fonu Hibe Desteği ile programın mart ayına kadar sürdürülmesi, arşivlenmesi ve kitaplaştırılması amaçlanıyor.

Performistanbul, salgın sona erene kadar diğer projelerinin yanı sıra “Stay LIVE at Home”a yeni başvuruları kabul ederek canlı performansları programına dâhil etmeyi sürdürecek. Başvuru için  info@performistanbul.org adresine mail gönderilebilir.

Aralık ayında performans yapan ve yapacak olan sanatçılar ise şöyle:

Rezzan Gümgüm (hafta içi her gün saat 19.00’da Instagram hesabından), Alberto Monreal (15-20 Aralık Instagram hesabından (@albertomonrealberto) ), Fiontan Moran (tarih ve yayın yapacağı platform açıklanacaktır), Dila Yumurtacı (1-21 Aralık, her gün saat 23.50’de YouTube (Dila Yumurtaci) hesabından) ve Amy Rosa (21 Aralık web sitesinden canlı yayın).

Daha detaylı bilgi edinmek için şuraya bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal