Paul Thomas Anderson’nın yeni filmi MUBI’de

Paul Thomas Anderson’nın yeni filmi MUBI’de

Radiohead’in gitaristi Jonny Greenwood ile İsrailli müzisyen ve şair Shye Ben Tzur’un Hindistan’da yerel müzisyenlerle beraber yaptıkları albüm kaydını belgeleyen film “JUNUN”, dünya ilk gösterimini MUBI üzerinden yapacak.

Paul Thomas Anderson’nın yönettiği film, 8 Ekim’de New York Film Festivali’ndeki galasının hemen ardından, 9 Ekim’den itibaren tüm dünyada sadece MUBI’den izlenebilecek.

“Gizli Kusur”, “Kan Dökülecek”, “The Master” gibi yapımların yönetmeni Paul Thomas Anderson, filmlerinin müziklerine imza atan yakın arkadaşı Jonny Greenwood ve Shye Ben Tzur’un Hindistan’ın kuzeybatısında bulunan Racastan’a yaptıkları yolculuğa katıldı ve onların mecarasını kayda aldı. 

Ekip, 15. yüzyıldan kalma Mehrangarh Kalesi’nde, Greenwood ve Hindistan’ın dört bir yanından müzisyenlerin katılımıyla, Ben Tzur’un kasım ayında Nonesuch’tan çıkacak albümünün stüdyo çalışmalarını yaptı. O sırada yaşananlar “JUNUN” ile filme dönüştü.

MUBI, her gece yeni bir film gösterime girerken gösterim süresi dolan bir diğer film listeden düştüğü, “30 filmlik” bir sinema platformu. 

MUBI’ye aylık 10.99 TL ve yıllık 84.99 TL’ye abone olunabiliyor. 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal