Özdemir Erdoğan: ‘Zeki Müren’e eleştirilerinden dolayı yargılanmalı’ diyenler, ‘Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yargılanmasın’ diyenlerle aynı kişiler’

Özdemir Erdoğan: ‘Zeki Müren’e eleştirilerinden dolayı yargılanmalı’ diyenler, ‘Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yargılanmasın’ diyenlerle aynı kişiler’

Zeki Müren’e yönelik eleştirileri nedeniyle tepki gören Özdemir Erdoğan, “Zeki Müren’e eleştirilerinden dolayı yargılanmalı’ diyenler var. Bunu söyleyenler daha bir süre önce ‘Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yargılanmasın’ diyenlerle aynı kişiler” dedi.

Daha önce Zeki Müren hakkında, “Onu izleyen küçük erkek çocukları travmalar yaşadı” iddiasında bulunan, son olarak da usta sanatçı için, “Eğer kötü örnek olmadıysa her toplumsal harekette, alakalı alakasız çok renkli bayraklarıyla boy gösteren LGBT’ler nereden çıktı? Bunu görmek lazım”  ifadelerini kullanan Özdemir Erdoğan, kendisine yöneltilen eleştirileri, “İkiyüzlülükten başka bir şey değil bu tavırları. Bunların kamuoyunda hiçbir itibarı yok. Bana cevap veremedikleri için ancak küfür ediyorlar. Çünkü tabularına dokunduğum için çaresizce çırpınıyorlar” sözleriyle yanıtladı.

Sabah‘tan Tuba Kalçık’a konuşan Erdoğan, Bunların hangi merkezlerden yönetildiğini çok iyi biliyorum” dedi ve şu açıklamalarda bulundu:

“Birincisi, ‘Zeki Müren ölmüş neden arkasından konuşuyorsun?’ diyenlere tarihe bakmalarını öneririm. Eğer ölülerin arkasından yorum yapılmasaydı, eleştiride bulunulmasaydı, tarih yazılamazdı.

‘Zeki Müren kadınsıydı, Bülent Ersoy ise kadın oldu, cesaretinden dolayı Ersoy’u ancak tebrik ederim’

İkincisi ‘Bülent Ersoy’u niye böyle eleştiriyorsun?’ diyorlar. Ben daha önce de söyledim; Ersoy cinsel tercihini yaptı ve kadın olmayı seçti. Zeki Müren kadınsıydı, Bülent Ersoy ise kadın oldu. Cesaretinden dolayı Ersoy’u ancak tebrik ederim. Bugünün koşullarında kendisi istese anne olma şansına bile sahip. Bunu da görmek gerekiyor. 8 Mart Kadınlar Günü haftasında kadınlara olan saygımı bir kere daha söylemek isterim.

Üçüncü olarak ‘Keman Öğretmeni’ şarkısı üzerinden çirkin ifadeler kullananlar var. Bu şarkı Türkçe sözlü yabancı müziktir. Orijinali İtalyanca olan şarkının sözlerini Ali Kocatepe yazmıştır. Ben sadece yorumladım. Unutmayalım ki her şarkı 3-4 dakika süren bir tiyatrodur. Şarkıları gerçek hayat gibi algılamamalı. Bu yanlış olur.

‘Bunu söyleyenler ‘Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yargılanmasın’ diyenlerle aynı kişiler’

Son olarak da ‘Zeki Müren’e eleştirilerinden dolayı yargılanmalı’ diyenler var. Bunu söyleyenler daha bir süre önce ‘Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yargılanmasın’ diyenlerle aynı kişiler. Ne ilginç değil mi? Sanatçıya göre yargı dağıtıyorlar, düşünce olarak bana yakınsan ne dersen de, yargılanma ama bana uzaksan yargılan. İkiyüzlülükten başka bir şey değil bu tavırları. Bunların kamuoyunda hiçbir itibarı yok. Bana cevap veremedikleri için ancak küfür ediyorlar. Çünkü tabularına dokunduğum için çaresizce çırpınıyorlar.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal