Oyuncular Sendikası: Füsun Demirel’in diziden çıkarılması hukuka aykırı

Oyuncular Sendikası: Füsun Demirel’in diziden çıkarılması hukuka aykırı

Oyuncular Sendikası, sendika üyesi Füsun Demirel’le ilgili bir açıklama yaparak, usta oyuncunun atv’deki, NTC Medya yapımı “Aile İşi” dizisi kadrosundan çıkarılmasını eleştirdi. Oyuncu sözleşmelerinde hukuka ve insan haklarına aykırı birçok maddenin olduğunu vurgulayan sendika, Füsun Demirel’in dizideki görevine de bu maddelerle son verildiğini belirtti. Sendikanın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Oyuncular Sendikası, oyuncuların çalışma koşullarını iyileştirmek için çalışmalar yürütmekle yükümlüdür. Bu çerçevede yaptığı faaliyetlerden bir tanesi de, oyuncu sözleşmelerinin hukuka uygun bir şekilde yapılmasını sağlamaktır. Sendikamızın sözleşmeler konusunda yürüttüğü genel faaliyetlerin yanı sıra üyelerimiz dilediği takdirde dikkat edilmesi gereken konular hakkında sendika avukatlarımızdan görüş alabilir, sözleşmelerini haklarının bilincinde olarak düzenleyebilirler. Bununla beraber maalesef hâlâ sözleşmelerimizde hukuka aykırı birçok maddenin dayatılması ile karşı karşıya kalıyoruz. Üyemiz Füsun Demirel’in sözleşmesinde yer alan hukuka ve insan haklarına aykırı maddeler nedeniyle işine tek taraflı olarak son verildi. Bu ve bunun gibi maddeler sadece Füsun Demirel’in sözleşmesinde değil hemen hemen tüm sözleşmelerde yer almaktadır.

Demokratik bir ülkede her vatandaşın hakkı olduğu gibi, üyemiz de duygu ve düşüncelerini paylaşmıştır. Bu bağlamda üyemiz Füsun Demirel hakkında çıkan haberlerin çarpıtılmasından sonra kendisinin yapmış olduğu son derece samimi açıklamaların tekrar gözden geçirilmesini temenni ederiz.”

Füsun Demirel, bir gazeteye verdiği söyleşideki sözlerinin çarpıtılması üzerine hedef gösterilmiş, sosyal medyada lince uğramış, ardından da atv’de yayımlanan dizinin kadrosundan çıkarılmıştı

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal