Oyuncu Arif Pişkin, Ufuk Bayraktar’ın set emekçilerine uyguladığı taciz ve şiddetten dolayı ‘Dayı’ filminden ayrıldı

Oyuncu Arif Pişkin, Ufuk Bayraktar’ın set emekçilerine uyguladığı taciz ve şiddetten dolayı ‘Dayı’ filminden ayrıldı

Adana’da çekimleri devam etmekte olan “Dayı: Bir Adamın Hikâyesi” filminin setinde, oyuncu Ufuk Bayraktar’ın kuaför Metin Tektaş ve makyöz Alev Ünal Nayir’e ağır küfürler ederek taciz ve tehditte bulunmasının ardından oyuncu Arif Pişkin filmden ayrıldığını duyurdu.

Sinema ve televizyon sektöründe faaliyet gösteren 14 sendika ve sivil toplum kuruluşu oyuncu Ufuk Bayraktar’ın “Dayı: Bir Adamın Hikâyesi” adlı filmin setinde set emekçilerine uyguladığı taciz ve tehdide karşı ortak bir bildiri yayımladı. Bildiride Bayraktar’ın küfür, taciz ve tehdidine maruz kalan kuaför Metin Tektaş ve makyöz Alev Ünal Nayir’in can güvenliği kalmadığı için işi bırakmak zorunda kaldığı belirtildi.

Yaşananların ardından filmde rol alan oyunculardan Arif Pişkin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla filmin kadrosundan ayrıldığını duyurdu. Pişkin, sendika ve STK’lerin yayımladığı bildiriyi “Kadrosunda oyuncu olarak yer aldığın ‘Dayı’ filminde bu sebeplerden dolayı ayrıldığımı sizlerle paylaşmak isterim” notuyla paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal