Otizimli bir bireyin hikâyesini anlatan ‘Mucize Doktor’ adlı dizi bu sezon yayında olacak

Otizimli bir bireyin hikâyesini anlatan ‘Mucize Doktor’ adlı dizi bu sezon yayında olacak

Yönetmen Yusuf Pirhasan’ın otizmli bir doktorun hikâyesini konu edinen yeni dizisi “Mucize Doktor”, eylül ayında Fox TV’de yayında olacak. “Mucize Doktor” ile Türkiye’de ilk kez otizimli bir birey dizinin ana karakteri olarak görülecek.

2013 yapımı Güney Kore dizisi “Good Doctor”ın bir versiyonu olarak ABC tarafından 2017’de “The Good Doctor” adıyla yayımlanmaya başlayan diziden uyarlanan “Mucize Doktor”da otizimle mücadele eden bir cerrah adayı olan Dr. Ali Vefa’nın hikâyesi üzerinden otizimli bireylerin neler yapabileceğine dikkat çekiliyor.

MF Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Pınar Bulut ile Onur Koralp’in kaleme aldığı dizinin başrolünde Taner Ölmez rol alıyor. Ona Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Özge Özder, Hazal Türesan, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Hayal Köseoğlu, Korhan Herduran eşlik ediyor.

2013 yılında “Rain Man” adlı filmden tiyatroya uyarlanan oyunda otizmli Raymond karakterini canlandıran Reha Özcan, dizide otizmli Dr. Ali Vefa’yı destekleyen başhekimi canlandırıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

1 Yorum

  • kemal
    10 Ekim 2019, 23:57

    nazlı acilen fermandan vazgeçsin. eğer nazlıyla ferman aynı yatağa girerse bu dizinin de aşkı memnudan farkı kalmaz. o an da dizi benim için bitmiş olur.

    CEVAPLA