Osmaniye’de bir müzisyen yaşamına son verdi

Osmaniye’de bir müzisyen yaşamına son verdi

Osmaniye’de piyanist Yusuf Karayiğit yaşamına son verdi. Karayiğit’in Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın müzisyenlere sağladığı bin TL’lik destekten faydalanmak için video gönderdiği, ancak müzisyen olmadığı söylenerek ödeme alamadığı belirtildi.

Pandemi yasaklarından dolayı mekânların kapalı olması nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan müzisyenler yaşamına son veriyor.

Müzisyen Deha Bilimlier, meslektaşı Yusuf Karayiğit’in yaşamına son verdiğini duyurdu. Bilimlier, dokuz yıldır birlikte çalıştığı Karayiğit’in Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın üç seferliğine müzisyenlere yaptığı bin TL’lik destekten faydalanmak için video gönderdiğini, ancak müzisyen olmadığı söylenerek ödeme alamadığını açıkladı.

Bilimlier’in paylaşımı şöyle:

“Dün tüm Taksim Meydanı, sahiller, AVM’ler her yer kalabalıktı. Herkes normal hayatına devam ederken pandeminin tek suçlusu olarak ilan edilen müzik sektörü oldu. insanlar ölmeye devam ediyor ve bu konu ile alakalı tek bir konusma bile yok!! Bu insanlar yok hükmünde görülmeye ne kadar daha devam edilecek toplu intiharlar olduğu zaman mı?”

Bu insanlar yok hükmünde görülmeye ne kadar devam edilecek toplu intiharlar olduğu zaman mı? Bir yılda müzisyenlere verdiğiniz 3000 TL ile siz geçinin lütfen. Bu arada benim 9 yıldır beraber çalıştığım (6 yaşından beri bu işe gönül veren),klarnet çalan müzisyen arkadaşımın para almak için gönderdiği video sonucunda müzisyen olmadığını söyleyerek ödeme de yapmadılar. Umurlarında değil!!!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal