Osman Kavala’nın doğum günü için kampanya: #SevgiliOsmanKavala

Osman Kavala’nın doğum günü için kampanya: #SevgiliOsmanKavala

Kültür alanında yaptığı hizmetlerle tanınan ve yaklaşık 2 yıldır cezaevinde tutulan iş insanı Osman Kavala’nın 2 Ekim’deki doğum günü öncesinde sosyal medyada #SevgiliOsmanKavala etiketiyle bir kampanya başlatıldı.

Gezi Direnişi’ne ilişkin olarak tutuklu bulunan ve Gezi Davası’nın tek tutuklu sanığı olan Kavala’nın arkadaşları ve sivil toplum aktivistleri tarafından başlatılan #SevgiliOsmanKavala kampanyası, Osman Kavala’ya Özgürlük adlı siteden duyuruldu.

Kampanyanın açıklamasında iki yıldır somut olmayan delillerle tutuklu olan Kavala’nın doğum gününün 2 Ekim olduğu bilgisine yer verildi. Ayrıca, 8-9 Ekim tarihlerinde Gezi Davası’nın 3. duruşmasının görüleceği hatırlatıldı.

Açıklama metni şöyle:

“2 Ekim Osman Kavala’nın doğum günü. 8-9 Ekim tarihlerinde ise yaklaşık iki yıldır somut delillere dayanmayan bir iddianameyle tutuklu yargılandığı davanın üçüncü duruşması görülecek.

Osman Kavala hem sivil alana verdiği destekler, hem kişisel iyilik ve nezaketiyle birçok insanın hayatına dokundu. Her zaman yurttaş katılımını, demokratik ifade biçimlerini ve kültür ve sanata erişim eşitliğini destekledi.

Bu kampanya ile amacımız Osman Kavala’nın bu yönlerini insanlara hatırlatmak. Yakınlık derecesine bakmadan herkesin Osman Kavala’yla ilgili anı, duygu, düşüncelerini, hatta sanatsal üretimlerini paylaşmalarını, kendilerini diledikleri gibi ifade etmelerini istiyoruz.

Kampanyada tüm bu paylaşımları #SevgiliOsmanKavala mesajı altında vermeyi planlıyoruz.

25 Eylül akşamı saat 20.30’da Twitter hesaplarımızdan başlatacağımız kampanyaya gelin siz de #SevgiliOsmanKavala hashtagi eşliğinde yapacağınız paylaşımlarla katılın.”

Duyurunun ardından sosyal medya üzerinden kampanyayı destekleyen çok sayıda paylaşım yapıldı.

https://twitter.com/Elif_Safak/status/1176892542387986438

https://twitter.com/MSTanrikulu/status/1176912598408859650

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal