Oscar ödül töreni: ABD’ye seyahat edemeyecek olan adaylar için Paris ve Londra’da iki merkez kurulacak

Oscar ödül töreni: ABD’ye seyahat edemeyecek olan adaylar için Paris ve Londra’da iki merkez kurulacak

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, bu yıl 93. kez dağıtılacak Oscar ödülleri için yeni uygulamalara gidiyor. Pandemiye rağmen ödül törenini sanal ortamda yapmama kararını sürdüren Akademi, adaylara fiziki katılım şartı koşmasının ardından gelen tepkiler üzerine, ABD’ye seyahat edemeyecek olan adaylar için Paris ve Londra’da iki merkez kurulacağını duyurdu.

Akademi, kısa süre önce adaylara gönderdiği mektupta, sadece törende hazır bulunan adayların, kazanmaları durumunda teşekkür konuşması yapabileceğini, sanal bağlantıların ise olmayacağını bildirmişti.

Tepkiler üzerine Oscar ödül töreninin yapımcıları Steven Soderbergh, Jesse Collins ve Stacey Sher, dün stüdyo ve aday temsilcileriyle Zoom aracılığıyla görüşme yaptı. Yapımcılar, pandemi nedeniyle ABD’ye seyahat edemeyecek olan adaylar için biri Paris, diğeri Londra’da olmak üzere iki merkez kurulması yönünde karar alındığını bildirdi. Böylece adaylar, bu merkezlerde hazır bulunarak ödül törenine katılabilecekler.

Oscar ödülleri, bu yıl 26 Nisan’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Törenin ABD ayağı, Los Angeles’ta Union Station ve Dolby Theatre’da düzenlenecek.

Ödül töreni, bu yıl da sunucusuz olarak yapılacak.

 

Kaynak: Duvar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal