Orhan Pamuk’un ‘Masumiyet Müzesi’ adlı romanı Amazon tarafından diziye uyarlanacak

Orhan Pamuk’un ‘Masumiyet Müzesi’ adlı romanı Amazon tarafından diziye uyarlanacak

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un 2008’de kaleme aldığı “Masumiyet Müzesi” adlı romanı, Amazon Prime tarafından diziye uyarlanacak. Dizinin başrolünde Çağatay Ulusoy’un oynayacağı konuşuluyor.

Ertuğru Özkök, Hürriyet’teki köşe yazısında, dünyanın en büyük yayın platformlarından Amazon Prime’ın Orhan Pamuk’un “Masumiyet Müzesi” kitabını dizi olarak çekmek için görüşmeler yaptığını aktarmıştı.

Ranini’nin bugün paylaştığı bilgilere göre, Amazon Prime, Orhan Pamuk’un en sevilen eserleri arasında yer alan “Masumiyet Müzesi”ni diziye uyarlayacak. Yaklaşık iki yıldır gündemde olan bu projenin başrolünde Çağatay Ulusoy’un oynayacağı konuşuluyor.

Dizi, Erik Barmack ve OGM Pictures’ın ortak yapımcılığında hazırlanıyor.

Masumiyet Müzesi hakkında:

Orhan Pamuk’un 2008 yılında Yapı Kredi Yayınları’nca okura sunulan eserinde, varlıklı bir ailenin oğlu olan Kemal’in uzak akrabası Füsun ile yaşadığı, 1970’li yıllardan 2000’lere uzanan aşk hikâyesi anlatılıyor.

Kitap, New York Times tarafından “2009 Yılının En İyi Kitapları” listesine yerleştirildi.

Orhan Pamuk, 2012 yılında romandan esinlenerek aynı adı taşıyan müzeyi hayata geçirdi. İstanbul’da kurulan ilk şehir müzesi olan Masumiyet Müzesi, 2014’te Avrupa Müze Forumu tarafından verilen Avrupa Yılın Müzesi Ödülü’ne değer görüldü.

Yönetmen Grant Gee, Pamuk’un kurduğu Masumiyet Müzesi’nden yola çıkarak “The Innocence of Memories” (Hatıraların Masumiyeti) adlı belgesel filmi çekti.

Grant Gee’nin Orhan Pamuk’la birlikte hazırladığı 30 dakikalık yapım, Orhan Pamuk’un, aynı adlı romanından hareketle yazdığı yeni bir metin üzerine kuruldu. Almanya-İngiltere ortak yapımı belgeselde romanın kahramanı Kemal ile Füsun’un aşklarına başka bir gözle bakılıyor. İstanbul fonundaki filmde yaşananlar Kemal’in ağzından anlatılıyor.

Film 72. Venedik Film Festivali’ne konuk oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal