Onur Çizeri Ödülü törenle Tan Oral’a sunuldu

Onur Çizeri Ödülü törenle Tan Oral’a sunuldu

34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’nın dün akşam yapılan ödül töreninde Tan Oral’a Onur Çizeri Ödülü TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal tarafından sunuldu. Tan Oral, onu dostlarıyla, sanatseverlerle buluşturan törene ve düzenlenen etkinliklere, bir de konuşmayı sevmediği halde yaptıkları çok sayıda röportajla çenesini düşürmeyi başaran basına teşekkür etti. Ödülünü alırken Tan Oral’ın, “Baktığımda, başucumdaki kitapların hepsini yarıya kadar okumuşum, acaba yarı aydın mıyım?” diyerek yarı aydınlara mizahla dokunması büyük alkış aldı.

İnterexpo salonunda düzenlenen törende Artist 2015 / 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı Sanatçı Onur Ödülü de Fikret Otyam adına eşi Filiz Otyam’a Doğan Hızlan tarafından sunuldu. Fikret Otyam’ın sağlığında ödüle değer bulunduğunu açıklayarak ona büyük sevinç yaşatan TÜYAP yönetimine teşekkür eden Filiz Otyam, “Burada olmayı çok arzu ediyordu. Ona gösteriyorum” diyerek ödülü kaldırdı.

Gecede Artist 2015 / 25.Uluslararsı İstanbul Sanat Fuarı Eleştirmen Onur Ödülü Kemal İskender’e, Koleksiyoner Onur Ödülü Max Maçoro’ya ve Sanatsever Kurum Onur Ödülü Çanakkale Bienali İnisiyatifi “CABININ”e sunuldu. Ödülü, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve bienal ekibi, eski Kültür Bakanlarından Ercan Karakaş’ın elinden aldı.

onur2

(Soldan Sağa) Max K: Maçoro, Kemal İskender ve Filiz Otyam, TÜYAP Başkan Yardımcı Ümit İyem ile Onur Sanatçısı Fikret Otyam köşesinde.

Hazırlayan: Zeynep Altay

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal