OnbirOnsekiz ile hiçbir hikâye yalnız değil

OnbirOnsekiz ile hiçbir hikâye yalnız değil

Günümüzde yaygınlaşan podcast kültürüne yeni bir soluk getiren OnbirOnsekiz, uzun yıllar Amerikan üniversitelerinde araştırmacı ve akademisyen olarak bulunduktan sonra Türkiye’ye dönen iki ortak, Onur Akmehmet ve Berna Kahraman tarafından kuruldu. Türkiye’nin dört bir yanından, insanların kendi sesinden, kişisel hikâyelerini derleyen OnbirOnsekiz, Türkiye’nin tek “gerçek insan hikâyeleri” üzerine kurulu sesli içerik sitesi. Taksim merkezli oluşumda seçilen sesli hikâyeler, Stüdyo Kolektif’te müzik ve dış ses eklenerek yayımlanıyor. Ayrıca anlatıcılar anlattıkları hikâyelerle birlikte resmediliyor.

onbir2 Günümüzde hikâye anlatmanın ve kendini ifade etmenin önemine dikkat çeken oluşum, herkesin ama herkesin paylaşmaya değer bir hayatı olduğuna inandıklarını ifade ediyor. Türkiye’de yeni nesil, farklı ve akıllı bir eğlence anlayışının temsilcisi olmayı hedeflediklerini belirten Onur Akmehmet, aynı zamanda programların sunumunu da yapıyor. Bir diğer amacı da birlikte üretmek; birbirimize kulak verip, toplu hafızamızı dinç tutmak. OnbirOnsekiz, çok çeşitli ve farklı bakış açılarına yer veriyor ve dinleyenlerine esasında hiçbir hikâyenin yalnız olmadığını hatırlatmak istiyor.
Hikâyenize hayat vermek isterseniz, OnbirOnsekiz’e Facebook yoluyla bağlanarak ya da siteye üye olarak, kendi hikâyenizi kolayca gönderebilirsiniz. Programları, resmi internet adreslerinden dinleyebilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için OnbirOnsekiz

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal