Deniz Bulutsuz’u darp eden Ozan Güven bugün hâkim karşısına çıkacak

Deniz Bulutsuz’u darp eden Ozan Güven bugün hâkim karşısına çıkacak

Birlikte olduğu Deniz Bulutsuz’u darp ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan oyuncu Ozan Güven’in 3 yıl 8 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapsi istenmişti. Güven, bugün görülecek olan davada ilk kez hâkim karşısına çıkacak.

Birlikte olduğu Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı gerekçesiyle 13.5 yıl hapsi istenen Ozan Güven, bugün görülecek davada ilk kez hâkim karşısına çıkacak.

Bugün 13.30’da İstanbul Adalet Sarayı’nda görülecek davada Güven, eski kız arkadaşı Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı iddiasıyla hakaret, kasten yaralama ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçundan hâkim karşısına çıkacak.

Deniz Bulutsuz, yaptığı açıklamada, “Bir saatten fazla süren ağır fiziksel şiddete maruz kaldım. Hukuki haklarımı sonuna kadar savunacağım” demişti.

Bulutsuz’dan sonra Ozan Güven de kendisinin şiddete uğradığını iddia edip, darp raporu almıştı. Güven ayrıca, Deniz Bulutsuz’dan şikâyetçi olmuştu.

Ne olmuştu?

Yaşanan şiddet olayıyla ilgili Deniz Bulutsuz’un şikayeti üzerine Ozan Güven hakkında, Ozan Güven’in şikayeti üzerine de Deniz Bulutsuz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.

Ozan Güven aleyhine yürütülen soruşturmayı tamamlayan ve iddianame hazırlayan başsavcılık, bu kişinin, hakaret, cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve kasten yaralama” suçlarından 13 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti.

Deniz Bulutsuz’un “şüpheli”, Ozan Güven’in de “müşteki” olduğu “basit yaralama” dosyası ise uzlaştırma bürosuna gönderilmişti.

Ozan Güven aleyhindeki iddianameyi kabul eden İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi, ilk duruşmanın 21 Ocak 2021’de yapılmasını kararlaştırmıştı.

 

Kaynak: BirGün

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal