Ödüllü senarist Anthony McCarten’dan Whitney Houston filmi

Ödüllü senarist Anthony McCarten’dan Whitney Houston filmi

“The Two Popes”, “Bohemian Rhapsody”, “Darkest Hour” ve “The Theory of Everything” filmleriyle Oscar’a aday gösterilen, birçok festivalden ödül kazanan senarist Anthony McCarten, bu kez Whitney Houston biyografisi için kolları sıvadı.

Bantmag’in The Guardian’dan aktardığı habere göre, Grammy ödüllü yapımcı Clive Davis ve senarist McCarten’ın güçlerini birleştireceği ortak projenin adı “I Wanna Dance With Somebody” olacak.

Houston’ı küçük yaşlarda keşfeden ve onunla uzun yıllar boyunca çalışan yapımcı Davis, daha önce çekilen iki Houston belgeselinden duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti. Yapımcıyı hayal kırıklığına uğratan belgeseller Nick Broomfield’in “Whitney: Can I Be Me” ve Kevin Macdonald’ın “Whitney”si. Davis filmlerin beyaz ayrımcılığıyla çekildiğini savunuyor. Houston’ı ya Robyn Crawford ile ilişkisi üzerinden dramatik bir şekilde ele aldıklarını ya da bağımlılığıyla mücadelesiyle sanatçının kişiliğini ve hayatını sınırlandırdıklarını söylüyor.

Clive Davis, çekilecek biyografik filme ve senaristine duyduğu güveni de şöyle ifade ediyor: “Whitney’yi tam anlamıyla ortaya çıkaracak, müzikal açıdan zengin bir senaryo yazacağına inanıyorum.”

Filmin rejisi için şu sıralar Stella Meghie ile görüşülüyor. Meghie son olarak Issa Rae ve Lakeith Stanfield’in başrollerde olduğu “The Photograph”ı yönetmişti.

Houston’ın 25 yıllık müzik yaşantısında albümleri 200 milyondan fazla satmıştı. Ayrıca 6 Grammy, 16 Billboard Müzik Ödülü ve 2 Emmy ödülü kazanmıştı. Houston, 2012 yılında henüz 48 yaşındayken hayata veda etmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal