Nuri İyem Sempozyumu, 5 Ekim’de

Nuri İyem Sempozyumu, 5 Ekim’de

Evin Sanat Galerisi’nde düzenlenen “Nuri İyem 100 Yaşında / Portre” sergisi kapsamında, 5 Ekim Pazartesi günü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde bir sempozyum gerçekleşecek.

Sempozyum, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Yalçın Karayağız’ın açılış konuşması ile başlayacak. Konuşmalar, Sanat Tarihi Bölümü’nden Prof. Dr. Zeynep İnankur ve Prof. Dr. Nilüfer Öndin başkanlığında iki ayrı oturumda gerçekleştirelecek.

Konuşmacılar sempozyumda Türkiye sanatında modernleşme ve Nuri İyem’in figür resmi konularını irdeleyecek. Sempozyumda “Nuri İyem 100 Yaşında / Portre” sergisinin direktörlerinden Feyyaz Yaman, sergi kapsamında yayımlanan kitabın yazarlarından Prof. Dr. Erhan Karaesmen ve Özcan Türkmen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden Doç. Dr. Burcu Pelvanoğlu ve Ali Kayaalp ve Resim Bölümü’nden Prof. Kemal İskender yer alıyor

Konuşmacılar sempozyum kapsamında Türkiye sanatında modernleşme dönemi ve Nuri İyem’in figür resmi konularını irdeleyecek.

Etkinlik, 5 Ekim Pazartesi günü, saat 11:00-15:00 arasında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fındıklı Kampüsü, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek.

nuriiyem2

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal